Slane srdele kobne za Plavu škvadru

Tomislav Pacak • subota, 16.12.2006.

Ekipa Slane srdele-CB Roko kreirala je najveće iznenađenje dosadašnjeg dijela Kutije šibica izbacivši iz turnira Plavu škvadru predvođenu Modrićem, Ćorlukom i Mamićem. Od turnira se oprostila i vrlo dobra ekipa West is the Best koja nije mogla protiv branitelja naslova, Orkan Profectusa...

Zagrepčani ovih dana zaista mogu uživati u puno malog nogometa, a bogat subotnji program lijepo je popunio i Ledenu, ali i malu dvoranu Doma sportova. Ljubitelji Kutije došli su na svoje, bilo je puno uzbudljivih i atraktivnih susreta, a nije nedostajalo ni iznenađenja.

Nakon što su u poslijepodnevnim satima odlično odradili svoj posao u Ledenoj dvorani Doma sportova, dio Dinamovih nogometaša čekao je i večernji program stotinu metara dalje u Dvorani II. Pokazalo se da teže ide na Kutiji šibica nego na Dvoranskom PH - Plavu škvadru izbacila je ekipa Slane Srdele-CB Roko i tako napravila najveće iznenađenje dosadašnjeg dijela turnira.

Slika 1 od 2.

Plava škvadra je čak i povela protiv Slanih srdela pogotkom Hrvoja Čale u prvoj minuti nastavka, no protivnik se nije predao. Nakon pola sata igre izjednačio je Marin Božić, a isti igrač bio je i junak CB Roka - u posljednjoj minuti utakmice pogodio je mrežu Plave škvadre za veliko slavlje svoje ekipe.

Utakmica dana trebao je biti okršaj Orkan Profectusa (Dervišagić, Suvajac, Hertl, Morina, Lovreković...) i West is the Besta (Huskić, Bogadi, Adamić, Mujčin, Regvar...), no snaga protivnika sputala je atraktivnost i jednih i drugih, pa su gledatelji vidjeli vrlo tvrd mali nogomet s malim brojem prilika.

Slika 2 od 3.

Posebno je razočarao West is the Best koji nakon ranog primljenog pogotka (Copak u petoj minuti) nije uspijevao ozbiljnije ugroziti gol Dragana Stojkića koji je bio gotovo besposlen. Ni Orkan nije briljirao, aktualni pobjednici orijentirali su se na čuvanje rezultata, a u nekoliko navrata ih je atraktivnim obranama zaustavljao Rumbak. Sve u svemu, Orkan je uspješno prošao prvi ozbiljniji test na putu prema obrani naslova, dok ispadanje u 3. kolu sigurno ne zadovoljava ambicije West is the Besta.

Siemens PSE je sa 6:3 prošao Imoćanku iz Ivankova, a briljirao je trostruki strijelac Bruno Maršić. Publika je velikim pljeskom nagradila i pogodak Ivana Koštića, haklera Imoćanke koji igra bez jedne ruke - i to vrlo dobro.

Nedjelja je rezervirana za okršaje šesnaestine finala, utakmice počinju u 10 sati, a program traje do 21.15 kada Orkan igra protiv Čitluk-Bobite.