Ribica sredila Moby Dick, Srdele idu dalje

Tomislav Pacak • ponedjeljak, 18.12.2006.

Nedjelja je na Kutiji šibica bila rezervirana za kompletan program šesnaestine finala popularnog malonogometnog turnira. Drugim riječima, gledatelji su u Dvorani II Doma sportova cijeli dan mogli uživati u sjajnom haklu, a rezultati jasno pokazuju da je i favoritima sve teže...

Jednom takvom bilo je i - preteško. Moby Dick Segafredo (Mujdža, Poldrugač, Sopić, Ferenčina, Peternac...) naletio je na 'minu' i neočekivano se oprostio od turnira porazom od Auto Ribice-SMIV. Jedini, pa time i odlučujući pogodak na utakmici postigao je Krunoslav Beli u 33. minuti, a do kraja niti jedan pokušaj MOby Dicka nije urodio plodom protiv organiziranog protivnika koji je tako priredio drugo najveće iznenađenje dosadašnjeg turnira, nakon što je jučer ispala Plava škvadra.

Slika 2 od 3.

'Krvnik' Plave škvadre, Slane srdele-CB Roko upisale su novu pobjedu, ovoga puta s 1:0 pobijeđen je Restoran NK Jarun. 'Srdele' je u osminu finala odveo pogodak Krešimira Tomića u osmoj minuti.

Za razliku od, u velikom nogometu renominiranijih suigrača iz Dinama, Ante Tomić i njegov Promotionplay.com (Franja, Štrok, Ćosić, Gulić...) uvjerljivo gazi Kutijom, pa je tako danas momčad kojom ravna Robert Prosinečki svladala kvalitetni Siemens PSE s 4:1. Tomić, koji je u sjajnoj formi odigrao Dvoransko PH, otvorio je utakmicu pogotkom u petoj minuti, a tri minute kasnije Franja udvostručuje vodstvo "žutih". Maršić je vratio nadu Siemensu u 15. minuti, no Gulić i Prskalo potvrđuju pobjedu Promotionplay.coma.

Slika 1 od 1.

Sigurna su bila još dva favorita - Megakop je pogocima Mazarekića, Bičanića, Vlaovića i Škrinjara s 4:0 svladao Plantaflor iz Siska, dok je Agrokor s 4:1 obračunao s Marcomaticom 2. Miletić je 'zakuhao' utakmicu pogotkom u četvrtoj minuti, a u prvom dijelu Agrokor uspijeva tek izjednačiti golom Osibova. No, 22. minuta bila je kobna za Marcomatic, odlični Domagoj Purgar postiže dva pogotka, a u 29. minuti Danijel Novak zaključuje utakmicu pogotkom za konačnih 4:1.

Turnir se nastavlja u četvrtak i petak utakmicama osmine finala...