Odlični Dalibor Bagarić

Dalibor Kraljik • srijeda, 10.01.2007.

Posljednjom utakmicom Skupine L između Girone i Kaleva kompletirano je prvo kolo drugoga kruga FIBA Eurokupa s izvrsnim učinkom Dalibora Bagarića...

Kalev iz Talinna večeras je bio gostom Girone, jedine do sada neporažene momčadi FIBA Eurokupa. Kalev zasigurno nije imao velike ambicije protiv moćne španjolske momčadi, dok je s druge strane domaćin želio rutinirano odraditi posao i ostvariti sedmu uzastopnu pobjedu u FIBA Eurokupu.

Slika 1 od 2.

Da se Kalev ne želi tako lako predati vidjeli smo već u prvim minutama utakmice kada su pomalo iznenađujuće otvorili utakmicu rezultatom 9:0. No, Girona ubrzo hvata priključak i sredinom prve četvrtine poravnava rezultat na 13:13.

Od toga se trenutka dominacija seli na stranu domaće momčadi koja okončava četvrtinu u svoju korist (27:18). Uskoro Girona čini veliku razliku došavši na čak +20 (40:20), ali ne staje, već dodatno povećava razliku i do poluvremena je već na +26 (60:34). U ovoj su četvrtini Španjolci pokazali apsolutnu nadmoć postigavši dvostruko više poena od Kaleva (33:16).

Početkom drugoga poluvremena Girona odmah odlazi na 62:34 i do kraja treće četvrtine drži Estonce na pristojnoj udaljenosti od 16 i više poena razlike. Iako je Kalev dobio ovu četvrtinu (26:21), rezultat na kraju četvrtine i dalje je predaleko od dostizanja (81:60). Girona posljednju četvrtinu nastavlja igrati istim tempom i postiže konačni rezultat 107:82.

Kod momčadi Girone najraspoloženiji je bio naš Dalibor Bagarić koji je za samo 17 minuta uspio biti najbolji strijelac utakmice s 19 poena (6/6) i sedam skokova te samo jednim promašenim slobodnim bacanjem (7/8). Kod Kaleva najbolji Gregor Arbet sa 17 poena (6/10).

FIBA Eurokup, Skupina L, prvo kolo, rezultati: Virtus VidiVici - Dijon 95:77, Girona - Kalev 107:82.

FIBA Eurokup, Skupina L, poredak: 1. Girona 1-0, 2. Virtus VidiVici 1-0, 3. Dijon 0-1, 4. Kalev 0-1.