Ivana Strahija • ponedjeljak, 04.12.2006.

Ovaj je vikend u trećeligaškom društvu prošao po običaju burno, a čak su sedmorica nogometaša tog ranga zaradila nedoličnim ponašanjem crvene kartone, pa pretpostavljamo da će svima dobro doći zimska stanka. Naime, sljedeći će se puta trećeligaši sastati tek sljedeće godine, a većina će klubova pauzu iskoristiti za saniranje ozljeda svojih igrača, od kojih su mnogi ozljeđeni u furioznom tempu subota-srijeda na početku sezone.

III HNL Istok 18. kolo

Rezultati kola:
Slavonija – Oriolik 4:1 (1:0 Berdi 12. 2:0 Kalnak 29., 3:0 Hrnić 37., 3:1 Pavković 41., 4:1 Berdi 45.)
Graničar – Metalac 5:2 (1:0 Pavičić 12. 2:0 Pavličić 36., 2:1 Gleić 42., 3:1 Lukačević 66., 4:1 Pavličić 74., 5:1 Pavličić 77., 5:2 Pavičić 90.)
Pitomača – Sloboda 3:2 (0:1 Habunek 27., 1:1 Mrzlečki 38. 11 m, 2:1 Mrzlečki 56., 2:2 Cvetko 59., 3:2 Klarić 90.)
Višnjevac – Nedelišće 4:2 (1:0 Babić 1. autogol, 1:1 Rončević 3., 2:1 Petrović 5., 2:2 Dumančić 24., 3:2 Lončarević 51., 4:2 Ižaković 63.)
Croatia – Mladost M 1:0 (1:0 Prskalo 72.)
Slavonac CO – Suhopolje 1:0 (1:0 Marković 48.)
Olimpija – Križevci 3:1 (0:1 Prebegović 31., 1:1 Maletić 37. 11 m, 2:1 Perić 45., 3:1 Nikolić 64.)
Mladost Ž – Mladost C 2:0 (1:0 Plejić 36., 2:0 Pavić 64.)
Podravac – Grafičar Vodovod 3:0 (1:0 Mlakar 13., 2:0 Mlakar 36., 3:0 Majetić 75.)

Najugodnije je iznenađenje kola zasigurno bila odlična igra Podravca, koji je u Virju s uvjerljivih 3:0 deklasirao favorizirane goste Grafičar Vodovoda. Kako su ovog vikenda dokazali, Podravčani zasigurno nisu zasluženo zasjeli u donji dio ljestvice. Izgleda da im se pridružila i sportska sreća, a najviše je pomazila strijelca Mlakara, koji je u dva poteza praktički riješio utakmicu.

U Požegi Slavonija nije dopustila Orioliku da se previše razmaše. Domaći su već u prvih 45 minuta postigli čak četiri pogotka, dok u drugom dijelu, unatoč trudu nogometaša, nijedna momčad ne bilježi ni gol.

Graničar je u Županji pobijedio Metalac s visokih 5:2. Na rezultatu, koji ih je plasirao na sredinu ljestvice, Graničar ima zahvaliti svojim strijelcima Pavičiću i Pavličiću, Možda bi gostima bilo lakše igrati da njihov Krajinović nije psovao suca i dobio isključenje. Ovako su domaćini imali igrača više od 28. minute, što im zasigurno nije škodilo.

Pitomača i Sloboda su odigrali 3:2 a utakmica je bila uistinu borbena. Nakon početnog vodstva gostiju domaćini za poravnanje trebaju penal, potom Mrzlečki Pitomaču dovodi u vodstvo da bi svega tri minute kasnije rezultat ponovno bio neriješen. Domaćini pobjeđuju tek u sudačkoj nadoknadi. Svaku odluku suca igrači na terenu prihvaćali su tek nakon izražavanja neslaganja, a mjeru u 90. minuti prelazi gostujući Cvetko, pa dobiva crveni karton.

Croatia je minimalnom, ali sasvim dovoljnom razlikom na domaćem terenu svladala goste iz Molva. Junak susreta zasigurno je bio Prskalo, koji je u 72. minuti iskoristio nesmotrenost vratara Pepelka. Na ovom je susretu crveni karton zaradio gostujući Gjidoda.

1:0 završilo je i u Slavonskom Brodu, gdje je Slavonac konačno upisao tri boda. Pobjeda je tim vrednija, pošto je izvojevana protiv vodeće momčadi ljestvice Suhopolja, koje se očito malo opustilo s obzirom na prednost od četiri boda. Gosti su i ovdje ostali s igračem manje, Smetiško je zbog udaranja suparničkog igrača zaslužio crveni karton u 75. minuti.

Križevci su u Osijeku mogli izvući povoljniji rezultat, samo da su znali sačuvati početnu prednost. No, nakon 1:0 za goste Maletić sa bijele točke popravlja na 1:1 svega četiri minute kasnije, i time označava početak preokreta.

U Ždralovima su se sukobile domaća i Mladost iz Cernika, a bodovi su ostali u posjedu domaće ekipe. Čistu pobjedu od 2:0 Ždralovi su zaslužili terenskom inicijativom i mnoštvom odličnih prigoda.

Najviše je kartona ipak bilo u Višnjevcu, koji je jedva dočekao da se Nedelišću osveti za poraz u prvom kolu sezone. Nakon što su u 30. sekundi uspjeli loptu zabiti u vlastiti gol i goste dovesti u vodstvo, Višnjevčani su u narednih pet minuta postigli i dva pogotka u 'pravu' mrežu i došli u vodstvo. Ponovno napeto postaje u 24. minuti kad golgeterski Dumančić radi ono što najbolje zna i poravnava rezultat. U 31. minuti kao da su ukinuta sva pravila nogometne igre, timovi se sukobljavaju na centru, gdje ležati ostaje gostujući Zanjko kojeg je domaći Petrović srušio i udarao nogom. Sudac Trivković dijeli dva crvena kartona, u svlačionicu odlaze Petrović i Đukes, a do kraja susreta domaćini su postigli još dva pogotka i zaradili još jedan crveni karton, kad Jukić par minuta pred kraj susreta dobiva i drugu javnu opomenu. Napomenimo još samo da je glavni sudac susret pratio 'sa pola oka', kako saznajemo dan prije je imao nezgodu i zadobio ozljedu.