Međimurje - Dinamo: Zagrepčani u posljednjoj minuti

Ivana Strahija • subota, 09.12.2006.

Uz odličnu igru i veliko htjenje Međimurci su u drugom dijelu susreta uspjeli vratiti pat poziciju, no na njihovu veliku žalost u trećoj minuti sudačke nadoknade Vedran Ćorluka pogađa za 3:2 Dinama.

Premda nitko nije baš optimistično gledao na šanse domaćina da osvoje bodove protiv jakog Dinama, posebice zbog neigranja čak četvorice prvotimaca, Međimurci su uz maksimalnu angažiranost iznenadili i sami sebe.

Vezane vijesti

U prvom dijelu glavnu riječ vode gosti iz Zagreba, domaćem golu prijete već u petoj minuti, kad Eduardo Da Silva u odličnoj poziciji šlampavo puca. Minutu kasnije pokušavaju i Međimurci, Cicero Lima dodaje do Krunoslava Bratkovića no ovaj loptu šalje daleko iznad gola Dinama. U devetoj minuti Luka Modrić dolazi do lopte ubačene iz kornera i snažno puca iz daljine, a domaći vratar Vjekoslav Tomić pokazuje svoju vještinu.

Ipak, u 11. minuti Dinamo dolazi do vodstva, kad mladi Saško Pandev na dodavanje Eduarda pogađa stativu, a lopta se odbija u mrežu Međimurja. Nakon što je u 21. minuti Ćorluka loptu poslao pored međimurskog gola, Marko Janjetović dolazi u prigodu. Krade loptu Dinamu i kreće u eksplozivni kontranapad, no na tridesetak metara od gostujućih vrata ostaje bez snage, pa mu braniči Dinama lako izbijaju loptu.

U 26. minuti mogli su Međimurci dobiti prigodu sa 11 metara, ali nakon što Dino Drpić gura Matiju Štefančića u gostujućem kaznenom prostoru i oduzima mu loptu sudac Vlado Svilokos šuti. Gosti traže još jedan pogodak, pokušavaju preko Pandeva i Ognjena Vukojevića, no vratar Tomić uspješno brani svoju mrežu.

Petnaestak minuta kasnije gosti imaju 2:0. Davor Vugrinec dodaje do Eduarda, koji iskorištava zbunjenost domaće obrane i gura loptu u mrežu.

U drugom dijelu 'povampirili' su se Međimurci. Nakon pokušaja Ćorluke iz blizine Međimurci preuzimaju inicijativu, pa u 53. minuti Lima pogađa vanjski dio mreže, a dvije minute kasnije Štefančić na odličnu asistenciju Maria Darmopila glavom smanjuje razliku.

Vugrinec u 62. proteže i dalje sigurnog Tomića, da bi četiri minute kasnije ponovno zaprijetio Štefančić, ali ovog je puta vratar Dinama Filip Lončarić bio spreman. Lima šalje loptu pored vrata Dinama, no Krunoslav Bratković postiže ono čemu se apsolutno nitko nije nadao – izjednačava na 2:2, nakon Štefančićevog ubačaja iz kuta.

Do kraja utakmice međimurski navijači broje sekunde, ne usude se prerano radovati. Kad je sudac pokazao četiri minute nadoknade, svi su osjetili loš predosjećaj. Eduardo prvo svojski puca prema domaćim vratima, a Tomić brani, odmah potom Ćorluka iskorištava pogrešku domaćeg Damira Vitasa, dolazi do lopte i preciznim udarcem trese mrežu Međimurja za 3:2.

Na kraju svega Međimurcima valja čestitati što su namučili modre i pokazali se u odličnom svjetlu cijeloj Hrvatskoj, koja je ovaj susret mogla pratiti na malim ekranima u direktnom HTV prijenosu.