Francuskinje prekinule njemačku dominaciju

Ivana Strahija • nedjelja, 17.12.2006.

U meču za brončanu medalju Francuskinje su uvjerljivo svladale Njemice, porazivši ih 29:25. Premda je statistika prošlih susreta tih dviju reprezentacija bila na strani Njemačke, Francuskinje su odlučno prekinule taj niz.

FRANCUSKA - NJEMAČKA 29:25 (14:11)

Stockholm, dvorana Hovet, gledatelja: 3415
Suci: HAGEN Monika, HALLBERG Maria (Švedska)

Francuska: LAMBERT Stéphanie, KAMTO NJITAM Nina 1, SPINCER Angélique 7, PECQUEUX-ROLLAND Véronique 5, BAUDOIN Paule 1, HERBRECHT Sophie 3, CANO Stéphanie 3, PRADEL Linda, WENDLING Isabelle 2, JACQUINOT Ludivine, NICOLAS Valérie, VANPARYS-TORRES Christine 4, TERVEL Raphaelle 3, PIEJOS Katty

Njemačka: ENGLERT Sabine, HÄRDTER Nadine 1, JURACK Grit 7, WÖRZ Nina 3, MÜLLER Anne 1, REICHE Nora, LOERPER Anna, KRAUSE Nadine 6, NEUKAMP Sabrina 1, WOLTERING Clara, MEIER Silke 1, BAUMBACH Maren 3, MELBECK Stefanie 1, ALTHAUS Anja 1

Obrane
Francuska: PRADEL Linda 1, NICOLAS Valérie 11
Njemačka: ENGLERT Sabine 5, WOLTERING Clara 5

Sedmerci: Francuska 3/3, Njemačka 3/4

Isključenja: Francuska 8 minuta, Njemačka 4 minute

Nakon što su obje reprezentacije u polufinalnim utakmicama bile poražene, ostala im je još jedna borba kojom su mogle 'spasiti obraz'. U utakmici za treće mjesto Europskog prvenstva u rukometu za žene brončanu je medalju osvojila reprezentacija Francuske, koja će dogodine biti i domaćin Svjetskog rukometnog prvenstva.

Izgleda da je Olivier Krumbholz, francuski trener, dobro instruirao svoje igračice, kazavši im da zaborave poraz sa Svjetskog prvenstva prošle godine, kad su u glavnom turniru izgubile 26:32 od Njemica. S druge strane, njemačka se reprezentacija možda i previše uzdala u svoju sposobnost da čvrstom obranom uspori agresivne Francuskinje.

Meč započinje vodstvom Njemačke, koja sve do 10. minute i 5:4 drži konce u svojim rukama. Potom na scenu stupaju odlučne Francuskinje, koje preko Angélique Spincer brzo nadoknađuju razliku i prelaze u vodstvo. Do isteka prvih 30 minuta Francuskinje imaju +3.

U drugom dijelu susreta francuska reprezentacija uvjerljivo povećava razliku, na +6 dolaze u 37. minuti kod 19:16. Do kraja utakmice Njemice pokušavaju preko Nadine Krause te Maren Baumbach, u posljednjim minutama imaju mini-seriju od tri pogotka, no Francuskinje mirno privode susret kraju.

Francuskinje su tako pokazale da u rukometu imaju svojih aduta, a da im ni jedna rukometna velesila poput Njemačke nije prevelik zalogaj. Najbolji uvod u Svjetsko rukometno prvenstvo 2007 upravo je najava Francuske da žele i mogu više.