Slagelse podbacio

Ivan Ambroš, Ivana Strahija • nedjelja, 07.01.2007.

U ostatku prvog kola Lige prvakinja najviše je iznenadio rezultat iz Danske, gdje je Slagelse, unatoč najavama o neminovnoj pobjedi ipak pokleknuo pred austrijskim Hypom.

Najzanimljivija je utakmica današnjeg natjecanje Lige prvakinja odigrana u danskom Slagelseu, gdje su domaće nakon +2 s poluvremena na kraju izgubile od Austrijanki –3. U najavama utakmice Peter Bruun Jorgensen, trener Slagelsea, potvrdio je da svoju ekipu smatra favoritom za osvajanje trofeja (nakon titule iz 2004. i 2005.), kazavši kako ih je poraz u finalu danskog Kupa dodatno motivirao da daju sve od sebe i ponovno stanu na pobjedničko postolje Lige prvakinja.

Izgleda da je trenutno najbolje plasirani danski klub zaboravio da će prvo kolo grupnog natjecanja igrati protiv Hypo Niederosterreich, ekipe koja iza sebe ima čak 12 finala Lige prvakinja i čak osam pobjedničkih trofeja, pa su prebrzo upisali bodove koje su na kraju izgubili.

U drugom susretu prvog kola grupe A Dinamo Volgograd ugostio je španjolsku Ribarroju naše Tihane Šarić. Viceprvakinje Rusije su iskoristile prednost domaćeg parketa i pobjedile sa 31:29 (17:12). Kod Ruskinja najraspoloženija je bila Daria Makarova s osam golova, dok je Španjolke predvodila Tatjana Medved s deset pogodaka. Šarić je unatoč bolnoj ozljedi stopala zbog važnosti susreta ipak zaigrala. Za 20 minuta igre zabila je dva gola i iznudila dva sedmerca. Grupu A nakon prvog kola predvode Volgograd i Aalborg sa po 2 boda, dok su Krim i Ribarroja bez bodova ali s realnim izgledima u daljnjem tijeku natjecanja.

Norveški Byasen nije izdržao pritisak Lade Toljatti koja je u prvom susretu grupe B slavila protiv Norvežanki u gostima 25:31 (12:14). Ludmila Postnova je u pobjedi sudjelovala sa sedam golova koliko je uspjela zabiti i Norvežanka Goril Snorroeggen.

U drugom susretu grupe B u Podgorici su snage odmjerili Budućnost i Györi. To je bila repriza prošlogodišnjeg finala Kupa Kupova, no ovaj put s drukčijim ishodom. Prvakinje Mađarske su uspjele savladati aktualne osvajačice Kupa kupova 25:31 (12:16) i tako ostvariti važnu gostujuću pobjedu na startu Lige prvakinja. Naša Sanela Knezović je na vratima Budućnosti provela 25 minuta, no ni to nije pomoglo Podgoričankama. Mađarice su u trijumfu predvodile Kovacsicz i Bradeanu, svaka sa po sedam golova. Nakon prvog kola grupu B predvodi Lada Toljatti i Gyor sa po 2 boda, dok su Byasen i Budućnost, ostavši bez domaćih bodova, bitno smanjili svoje izglede za plasman u četvrtinu finala.