Marko Breljak • srijeda, 05.04.2000.

Liga prvaka, četvrfinale

Real Madrid - Manchester Utd. 0:0
Porto - Bayern München 1:1

Dva najveća kluba po broju navijača širom Europe, Real Madrid i Manchester United, sastala su se u prvoj utakmici četvrfinala europske Lige prvaka. Po dobrom starom običaju veliki broj Engleza doputovao je u Madrid kako bi pratio svoje ljubimce, koji i ove godine imaju najviše izgleda za osvajanje naslova na Otoku. Real, koji je otpao iz borbe za naslov u domaćem prvenstvu, bacio je sve karte na Ligu prvaka. Dakle, svi preduvjeti za odličnu utakmicu bili su ispunjeni. I stvarno smo vidjeli dobru utakmicu, samo su nedostajali golovi.

Motivirani domaćini, željni iskupljenja za sve domaće grijehe, krenuli su u utakmicu angažiranije. Gosti iz Manchestera, međutim, bili su vrlo čvrsto postavljeni čekajući pogrešku mlade Realove obrane.

Madrižani su bili dodatno hendikepirani neigranjem Hierra i Sanchisa. U odličnom prvom poluvremenu vidjeli smo nekoliko sjajnih obrana Bosnicha, te promašaje Colea, ali golova nije bilo.

Tempo utakmice nije pao niti u nastavku, samo se broj prigoda smanjio. Tek u zadnjih desetak minuta Real je uspio stvoriti par izglednih prilika, ali Mark Bosnich je sjajnim obranama potvrdio epitet junaka utakmice.

Neriješen rezultat nakon prve utakmice nešto veće šanse za prolaz daje Manchesteru, koji se opet pokazao kao vrlo čvrsta momčad. Pitanje što će biti ako se u momčad Reala vrate Hierro, Sanchis, a možda čak i Anelka, koji će sigurno imati motiva za dokazivanje. U uzvratu možemo očekivati još jednu dobru utakmicu, a golove ćemo svakako vidjeti, ako ne iz igre onda barem iz jedanaesteraca.

U drugom četvrtfinalu Porto i Bayern odigrali su 1:1. Bavarci, koji nakon odlaska Matthäusa nikako ne uspjevaju pronaći pravu igru, opet nisu blistali. Domaćini su dominirali cijelu utakmicu, ali se Jardel samo jednom upisao u strijelce. Bilo je to u 48. minuti kada je glavom pogodio mrežu Nijemaca.

Brojni promašaji Jardela kažnjeni su u 81. minuti golom Paula Sergia. Taj pogodak daje veće šanse Bayernu pa će tako možda već u četvrtfinalu imati prigodu za osvetu Manchesteru za prošlogodišnji poraz u finalu.