Vodeni sportovi

Mladost - Partizan: Zbogom Europo

Hrvoje Vuković • nedjelja, 15.04.2007.

Predivan sunčani dan u Zagrebu narušili su tmurni oblaci nadvivši se nad Plivalište na Savi. Tri boda protiv starog rivala iz Jugolige, Partizana, bila su jedina šansa za ostanak Mladosti u europskom društvu, ali Beograđani su otkrili sve mane momčadi Veselina Đuhe i potpuno zasluženo potvrdili plasman dalje.

Bezidejnost, nemaštovitost i sporost u napadu, konfuzija u obrani, svim tim su nas danas počastili Mladostaši, odigravši vjerojatno najlošiju europsku utakmicu u sezoni. "Žapci" su djelovali poput razbijene vojske i nažalost još jednom pokazali kako vrhunski vaterpolo više nije dio njihovog repertoara.

Dobar start nije dao naslutiti katastrofu koja se spremala Mladostašima, a prvi gol na utakmici za jedino vodstvo Mladosti postigao je Teo Đogaš iz peterca. Beograđani uzvraćaju u situaciji sa čak dva igrača više kada Ivošević izjednačuje na 1:1, a odmah potom Prlainović pogađa za vodstvo Partizana. Mladost je u tim trenucima još dosta dobro stajala, a Premuš je pogodio za novo izjednačenje. Ipak, gosti na odmor odlaze s prednošću od jednog gola zahvaljujući čistoj kontri u kojoj Prlainović postiže svoj drugi pogodak.

Slika 1 od 2.

Prvi zgoditak u drugoj četvrtini postigao je Edi Brkić, ali tih 3:3 nije dugo stajalo na semaforu. Mladi Filip Filipović pogodio je za novo vodstvo, a sjajnu priliku za 4:4 nije iskoristio Đogaš, kada mu je vratar Kuljača obranio novi peterac. Ipak, Mladostaši se vraćaju u egal preko Pavlovića koji je na isteku napada dobio loptu na dva metra i s dva igrača na leđima ugurao loptu u gol. No, Partizan je bolju igru okrunio novim pogotkom Aleksića (4:5), a potom i Mitrović koristi nonšalantnu reakciju vratara Pavića na odbijenu loptu na gol crti i podiže na dva razlike.

Početkom treće četvrtine Pavić se iskupljuje s dvije sjajne obrane zaredom u istom napadu s igračem manje, a Pavlović na drugoj strani smanjuje na 5:6. Gosti se vraćaju na dva razlike preko Aleksića, a Mladost na životu drži novim pogotkom. Minus jedan uoči posljednjih osam minuta izgledalo je dostižno, ali igra nije davala puno razloga za optimizam, što su nažalost "žapci" ubrzo i potvrdili.

Slika 2 od 3.

Gosti su s igračem više poveli 8:6 golom Rađena, a kada je Prlainović podigao na 9:6 potonule su sve europske nade Mladostaša. Utučeni i razbijeni domaćini do kraja su svjedočili i nabijanju gol razlike, pa je tako Filipović s nova dva pogotka postavio konačnih 11:6, što je možda nerealan rezultat, no pobjedu su zasigurno zaslužili. Ovaj susret samo je potvrdio tužno stanje u velikom klubu koje traje već duže vrijeme, a to je - drugi razred europskog vaterpola.