Borussia slavila kod lidera

Branimir Korać • petak, 10.11.2006.

Odigran je prvi susret 12. kola njemačke Bundeslige. U derbiju u Bremenu gostovala je Borussia iz Dortmunda i iznenadila Werder svladavši ga s 3:1...

Borussia je odigrala odličnu utakmicu u Bremenu i svladala lidera njemačkog prvenstva s 3:1. Momčad iz Dortmunda potvrdila je ovom pobjedom vrlo dobru formu i skočila je na visoko četvrto mjesto.

Susret je otvoren ranim pogotkom gostiju, već u sedmoj minuti Alexander Frei dovodi Borussiju u vodstvo. Nije trebalo dugo domaćinu da se konsolidira i poravna. U 29. minuti Vranješ pronalazi Klosea koji matira gostujućeg vratara za poravnanje.

U drugi dio ušlo se agresivnijom igrom domaćina koji je tražio pobjedu, ali već u sedmoj minuti drugog dijela Tinga podiže na 2:1. Nakon vodećeg pogotka gostiju, domaći trener vadi Vranješa i Schulza, a uvodi Borowskog i Klasnića tražeći preokret. No do njega nije došlo. Točku na i stavio je Kruska pogotkom s 11 metara u 85. minuti.