Tau se namučio protiv Efesa

Branimir Korać • četvrtak, 16.11.2006.

U prvim susretima četvrtog kola Eurolige uz susret u Beogradu najneizvjesnije je bilo u Vitoriji i Solunu. Tau je u Vitoriji uz dobru igru Zorana Planinića svladao Efes Pilsen dok je Aris bio bolji od Pau Ortheza.

Tau Ceramica započela je sjajno sezonu dok Efes Pilsen igra dosta promjenjivo, a u Vitoriju je doputovao uzdrman domaćim porazom od Le Mansa. Jasno, u takvom slučaju očekivala se lagana pobjeda Taua, no domaćin se do posljednjih trenutaka mučio i teško izborio pobjedu 68:65. 28 sekundi prije kraja ključne poene za domaćina ubacio je Zoran Planinić nakon čega su gosti pokušali doći do produžetka, no neuspješno.

Planinić je odigrao vrlo dobru utakmicu i za 30 minuta ubacio osam poena (3/6) uz sedam asistencija, pet skokova i tri ukradene lopte. Strijelce Taua predvodio je Luis Scola sa 17 poena (8/13). Kod Efesa Drew Nicholas 18 poena (7/14). Nikola Prkačin za 19 minuta ubacio je pet poena (1/4) uz pet skokova.

Panathinaikos je u Ateni tek u drugom poluvremenu slomio otpor Repešine Lottomatice. Rimljani su na poluvremenu zaostajali tek poen, a na kraju su poraženi 87:71. Mike Batiste ubacio je 16 poena (6/9) uz deset skokova, a Ramunas Šiškauskas dodao je 14 poena (4/6). Kod gostiju Dejan Bodiroga 17 poena (7/14) te Vlado Ilievski 16 poena (5/10).

Slika 1 od 2.

Rutinsku pobjedu upisao je i moskovski CSKA protiv Benettona. Nakon gostujućeg poraza kod Pau Ortheza, Moskovljani su pod svaku cijenu tražili pobjedu, tako se i postavili te od samog početka bili u prednosti. Na kraju su slavili s relativno visokih 83:67. Predvodili su ih David Andersen sa 16 poena (6/8) i šest skokova te Robert Holden 14 poena (5/8) i sedam skokova. Kod Talijana Marco Mordente 14 poena (3/6) i Marcus Goree 10 poena (5/11) i 11 skokova.

Castle i Scales s linije slobodnih bacanja u posljednjih 60 sekundi donijeli su tijesnu pobjedu Arisu protiv Pau Ortheza 74:72. Pau je na četiri minute do kraja imao i visokih plus devet, ali nije izdržao pritisak domaćina i temperamentnih domaćih navijača. Castle je susret završio s 19 poena (4/8), a Jeremiah Massey dodao je 15 poena (3/10) i 12 skokova. Kod gostiju Britton johnsen 19 poena (5/8).