Derbi bez pogodaka, Belišće iznenadilo

Branimir Korać • ponedjeljak, 20.11.2006.

14. kolo Druge HNL donijelo je iznenađujuću pobjedu Belišća u Kostreni. Osim poraza Pomorca, nije bilo iznenađenja, a Hrvatski dragovoljac i Inter novim pobjedama učvrstili su pozicije na vrhu ljestvice. U derbiju kola u Zadru, nije bilo pogodaka...

Hrvatski dragovoljac u Sigetu je ugostio Croatiju Sesvete i ubilježio minimalnu pobjedu 1:0 koja ga ostavlja na vrhu ljestvice. Domaćin je vrlo rano, već u drugoj minuti, došao do vodstva i zadržao ga do kraja susreta. Strijelac pokazat će se pobjedničkog gola bio je Danijel Zlatar. U nastavku susreta obje momčadi propustile su nekoliko prilika, a po promašajima se istaknuo prvi strijelac lige, gostujući napadač Zdravko Popović.

Inter je u Čakovcu gostovao bez Petra Krpana, ali unatoč tome lako je slavio s visokih 5:2. Krpanovu golgetersku ulogu u ovom susretu preuzeo je Bernard Gulić koji je tri puta svladao Đurkina. Po jedan gol dodali su Žgela i Santini dok je dvostruki strijelac za Čakovčane bio Šoltić.

Očekivanu pobjedu na svom travnjaku upisao je i Solin protiv Bjelovara. Solinjani su lako nadigrali oslabljene goste i slavili 3:1. U prvom poluvremenu domaćin je poveo 2:0 pogocima Vuškovića i Bačića, a Flavio je početkom drugog dijela povisio na 2:0. Četiri minute prije kraja opuštenog domaćina je iznenadio Ciglar i smanjio na konačnih 3:1.

Derbi kola igran je u Zadru gdje je gostovao Imotski, a susret je završen 0:0 uz slabu igru s obje strane. Gosti su u Stanove doputovali po bod i to su zatvorenom formacijom i zaradili. Zadrani su još jednom bili jalovi, pokušavali su doći do pobjede, ali nisu imali dovoljno snage za takav ishod.

Iznenađenje kola priredilo je Belišće koje je na Žuknici bilo bolje od Pomorca s 2:0. Pomorac je imao više od igre, ali pogotke su postizali gosti. U 35. minuti Kolarić je doveo Belišće u vodstvo, a konačnih 2:0 postavio je Rivis u 84. minuti.

Slika 1 od 2.

Moslavina i Naftaš Hašk igrali su u Kutini bez pobjednika 1:1. Nakon što se Moslavina ispromašivala u prvih 45 minuta, Naftaš je poveo početkom drugog dijela pogotkom Ćorića u 53. minuti. U 75. minuti gosti ostaju bez isključenog Leeja, a Moslavina koristi brojčanu premoć u 82. minuti kada Anušić pogađa za 1:1 i donosi im bod.

Koprivnica i Mosor odigrali su susret bez pogodaka. Domaćin je bio najbliže pogotku u posljednjih deset minuta kada je Ogrizović pogodio stativu.

Zadovoljstvo svojim navijačima priredila je Marsonia koja je u Slavonskom Brodu svladala Vukovar '91 s 2:0. Oba pogotka postignuta su u posljednjih 15 minuta, a pobjedu domaćinu donijeli su Adriano i Kruljac.

Druga HNL, 14. kolo:
Moslavina - Naftaš HAŠK 1:1, Koprivnica - Mosor 0:0, Čakovec - Inter Zaprešić 2:5, Hrv. dragovoljac - Croatia Sesvete 1:0, Marsonia - Vukovar '91 2:0, Zadar - Imotski Termin 0:0, Solin - Bjelovar 3:1, Pomorac - Belišće 0:2.