Bosna ASA - Split CO: Privremena "metla" ne mete bolje

Bernard Jurišić • subota, 16.12.2006.

"Trener za dvije utakmice" Domagoj Kujundžić prema očekivanju nije donio ni rezultatski, a ni igrački pomak u prvom od dva susreta koja će voditi prije dolaska Slobodana Subotića. Momčad Splita držala se u Sarajevu 24 minute, no tada je uslijedio potpuni raspad...

Prva četvrtina utakmice dva bivša europska prvaka u Sarajevu završila je laganom predošću Bosne. Sredinom druge četvrtine, domaćin se serijom 13:1 "odlijepio" na vodstvo 33:21 i činilo se da će prvi dio privesti kraju s visokom predošću. No, Split CO je odgovorio serijom od 12:0 i prije odlaska na odmor, momčadi su bile poravnate na 36:36

Treću četvrtinu "žuti" su dobro otvorili, a u 24. minuti došli su u prvo i jedino vodstvo na utakmici, 44:45. No, tu je priča i završila.

Posljednjih 16 minuta, vođena palicom vrlo dobrog BiH reprezentativca Vasiljevića (16 poena i 11 asistencija) Bosna je završila s 40:19 i na kraju ubilježila uvjerljivu pobjedu 84:64. A Split CO je ubilježio i deseti poraz u nizu.

"Žuti" su i ovog puta imali strašan broj izgubljenih lopti (19), a jedino vrijedno spomena je povratak Perića nakon ozljede, 18 poena Kedže i 10 skokova Kaštropila.

Domagoj Kujundžić će na klupi Splita vrlo vjerojatno ubilježiti još jedan poraz ("žuti" narednog vikenda gostuju kod FMP-a u Beogradu), nakon čega će palicu prepustiti Slobodanu Subotiću. A osim ako sa sobom ne donese nekakav "čarobni štapić" i on će iz ove momčadi teško složiti opasnost za bilo kojeg protivnika...