Zadar - Bosna ASA: Uraganom do devete u nizu

Bernard Jurišić • subota, 23.12.2006.

Devetom pobjedom u nizu u regionalnoj NLB ligi Zadrani su na najbolji mogući način završili 2006. godinu. U Jazinama je pala i Bosna ASA sa 100:88, a pravim napadačkim uraganom Zadrani su pobjedu zapečatili već u prvoj četvrtini...

Odlična forma koju su dohvatili košarkaši Zadra, nastavljena je i protiv prvaka Bosne i Hercegovine. 100:88, pobjeda uvjerljivija nego što to i rezultat pokazuje. Zadar je nanizao i devetu pobjedu u NLB ligi i 2007. godinu dočekat će pri samom vrhu ljestvice.

U Jazinama je sve bilo riješeno već u prvoj četvrtini. Raspoloženi raznovrsni napadački arsenal naše momčadi pregazio je goste iz Sarajeva, ubacivši im čak 36 poena za 10 minuta.

Sve nakon toga bilo je čisto održavanje prednosti, pri čemu je Zadar dosegnuo i najviših 44:26 u 16. minuti. Kako nisu bili raspoloženi za "masakriranje", domaćini su do kraja održali dovoljnu prednost za mirni i uvjerljivi kraj.

Opet je poput lokomotive vukla trojka stranaca, Gečevski je bio nezaustavljiv s 24 poena i 11 skokova, English je dodao 22 poena, Johnson 13.

Iznimno veseli i doprinos dva domaća mladca. Rok Stipčević je igrao praktično bez predaha, ubacivši 12 poena uz 3 skoka i 4 asistencije, a Jure Lalić je ubacio 18 poena uz 4 skoka.