Cedevita lako u derbiju, Dubrava i dalje bez pobjede

Branimir Korać • subota, 25.11.2006.

Odigrana su prva tri susreta sedmog kola A1 lige košarkaša. Vodeći Brođani i Cedevita nisu imali poroblema protiv Borika i Kvarnera dok je Dubrava zabilježila novi poraz, ovaj put od Alkara...

Svjetlost Brod nastavlja s odličnim igrama. U ovom kolu u Brodu su ugostili Borik iz Zadra i slavili 85:69. Zadrani su se odlično držali 35 minuta, a onda u zadnjih pet minuta posve pali i domaćin je otišao do visoke pobjede. Predvodili su ga Krunoslav Rimac s 25 poena i Kristijan Preglej sa 17 poena i 13 skokova. Kod Borika Roko Čiklić 18 poena i Marino Jurjević 17 poena.

Slika 1 od 1.

U derbiju kola u Rijeci je Cedevita pregazila Kvarner s 84:66. Gosti su potpuno dominirali tijekom cijelog susreta i apsolutno zasluženo slave te potvrđuju kako su najveći kandidati za prvu poziciju u ovom dijelu A1 lige. Mario Dundović ubacio je 14 poena, a Damir Milačić dodao je 13. Kod domaćina David Grbešić 22 poena i pet ukradenih lopti te Jurica Smiljanić 14 poena.

I nakon sedam odigranih kola Dubrava nema pobjedu. U ovom kolu u Zagrebu je ugostila Alkar iz Sinja koji je slavio 82:66. Alkari su u drugoj četvrtini preuzeli kontrolu nad rezultatom i do kraja susreta konstantno povećavali prednost. Predvodili su ih Ante Bilobrk s 25 poena i deset skokova te Joško Ćurković s 19 poena i pet skokova. Kod domaćina Tomislav Čuljak 15 poena i devet skokova te Igor Marić 15 poena i sedam skokova.