Takahara srušio Aachen, Schalke iza Werdera

Branimir Korać • nedjelja, 03.12.2006.

Nakon 15. kola njemačke Bundeslige vodeći je Werder. Momčad iz Bremena iskoristila je remi Schalkea u Nürnbergu i preuzela vodstvo na ljestvici. U drugom današnjem susretu Eintracht je s tri pogotka Takahare svladao u gostima Alemanniju u Aachenu...

Schalke nije obranio vodeću poziciju na ljestvici Bundeslige. U 15. kolu momčad iz Gelsenkirchena gostovala je u Nürnbergu i remizirala bez pogodaka. Ovim remijem Schalkea profitirao je Werder koji je jučer svladao Herthu i preuzeo vodeću poziciju na ljestvici. U susretu u Nürnbergu u redovima domaćina u završnici su zaigrali i naši Ivica Banović i Leon Benko. Benko je u 78. minuti zamijenio Schrotha, a Banović u 82. minuti Kristiansena.

Eintracht je uspješno odradio gostovanje u Aachenu i slavio 3:2. Trostruki strijelac za goste bio je japanski reprezentativac Naohiro Takahara dok su pogotke za domaćina postigli Jan Schlaudraff i Christian Fiel.