Još jedna pobjeda Varteksa

Marko Kljaić • subota, 10.02.2007.

Tjedan dana prije nastavka prvenstva Varteks je ugostio susjede iz Čakovca - NK Međimurje. Nakon 90 minuta igre Varaždinci su bili bolji i slavili s jednim pogotkom prednosti. Uvod u taj susret bila je utakmica drugog sastava Varteksa i NK Čakovca...

Zlatko Dalić je zaigrao u formaciji 4-1-4-1 i u prvih 45 minuta potpuno nadigrao Stanka Mršića. Varaždinci su poveli u 14. minuti prekrasnim pogotkom Frane Ćaćića. On je s otprilike 30 metara snažnim udarcem pogodio donji desni kut Tomićevog gola. Samo minutu nakon toga Mujanović ruši Bratkovića u kaznenom prostoru domaćih i sudac Pavlić pokazuje na bijelu točku. Davor Piškor vara Mađarića i vraća utakmicu na početak. Nakol pola sata igre Varteks ponovno vodi. Na deset metara od svog gola Tomić se sudario s Darmopilom i promašuje loptu koja dolazi do usamljenog Karduma koji s tri metra bez problema pogađa praznu mrežu.

U drugom dijelu su oba trenera ispromiješali sastave i napravili ukupno deset izmjena. To je negativno utjecalo na samu igru jer igrači koji su ušli s klupe nisu pokazali previše htijenja za dokazivanjem. Varteks je imao nekoliko prilika preko Novinića, Golika i Šafarića, dok gosti nisu uspijeli niti jednom napraviti niti polupriliku tako da se rezultat nije mijenjao. U jutarnjoj utakmici koja se odigrala na pomoćnom terenu stadiona NK Varteks, druga momčad Varaždinaca je s 2:0 bila bolja od NK Čakovca. Pogotke su postigli Grgur Radoš u 23. minuti i Šimek minutu prije kraja susreta.