Van Nistelrooy ponovno spasio Capella

Marko Kljaić • subota, 10.02.2007.

Oba Reala trebala su bodove iz večerašnje utakmice. Real Madrid je imao samo dvije prilike u cijeloj utakmici i iz te dvije prilike postigao je dva pogotka koja su bila dovoljna za pobjedu u San Sebastianu...

Već u sedmoj minuti domaći navijači slave. Xabi Prieto je ubacio loptu s desne strane, Casillas nije reagirao najbolje i Aranburu bez problema pogađa mrežu Madrižana. Nakon toga Kovačević je u dva navrata učinio Cannavara smiješnim, no Casillas spašava goste. Povratnik u momčad, David Beckham prekrasnim pogotkom u 37. minuti poravnava rezultat na 1:1. Na samom početku drugog dijela Ruud van Nistelrooy odlično reagira na ubačaj Miguela Torresa i postavlja konačnih 2:1 za Madrižane. Iako ne igraju najljepše i realizacija im je najlošija u posljednjih 17 sezona, Real Madrid je i dalje u brobi za sam vrh ljestvice. S druge strane, Real Sociedad ima puno veće probleme od večerašnjih protivnika i teško će ostati u društvu najboljih.

U gradskom derbiju između Betisa i Seville gledatelji nisu vidjeli pogotke i utakmica je završila bez pobjednika. U 12. minuti prvi šok za domaćine. Domaći napadač Robert promašuje kazneni udarac i propušta naijzgledniju priliku da dovede svoju momčad u vodstvo. Nevjerovatno ali istinito, do slijedeće prilike čekalo se sve do 80. minute. Ponovno se Robert našao sam oči u oči s Palopom, no ni ovaj puta nije bio priseban. Utakmica je na krraju završila istim rezultatom kao i susret ovih dviju momčadi u Kupu prije deset dana - 0:0

Španjolska Primera Division, 10.02.2007, 22. kolo: Real Sociedad - Real Madrid 1:2, Real Betis - Sevilla 0:0.