Varteks - Slaven Belupo: Dalić napokon pobijedio Slaven

Marko Kljaić • subota, 05.05.2007.

Po kišnom vremenu pred manje od 1000 gledatelja na stadionu NK Varteks susreli su se Varteks i Slaven Belupo. Utakmica je bila odlična i puna pogodaka. Slavili su Varaždinci s jednim pogotkom prednosti...

Današnji susret gosti su započeli bez petorice prvotimaca koje je trener Elvis Scoria čuvao za srijedu i finale Kupa s Dinamom. Varaždinci su zaigrali s najjačim sastavom i bili su lagani favoriti. Zanimljivo je da već treću domaću utakmicu zaredom Varaždincima sudi sudac iz Osijeka: Batinić, Vučemilović i danas Kurtović.

I jedni i drugi su počeli vrlo oprezno tako da smo prvi udarac prema golu vidjeli tek u 14. miuti. Šafarić je izveo korner s lijeve strane, glavom je pucao Novinić, no Šomoci čisti s crte. Dvije minute nakon toga Šafarić izvodi slobodan udarac, loptu je skrenuo Neven Vukman i prevario Nikoloskog na golu Slavena za 1:0 Varteksa.

U 25. minuti Nikola Melnjak pokušava prizemnim udarcem s oko 18 metara, ali je zamalo neprecizan. Gosti iz Koprivnice nisu u prvoj polovici prvog dijela pokazali baš ništa. Očigledno da su svi razmišljali o srijedi i finalu Kupa. U 29. minuti Golik snažno puca, ali Nikoloski odlično brani. Varteks je puno bolji.

Povećanje vodstva u 30. minuti susreta. Drago Papa je lijepo prošao po desnoj strani, uposlio Novinića koji s lokoćom pogađa za 2:0. Minutu kasnije iz daljine puca Lučić no bez opasnosti za makedonskog vratara. U 33. Šafarić snažan i precizan iz slobodnjaka, ali je Nikoloski preiskusan da bi olako primio gol.

Prvi udarac prema golu Varteksa uputio je Sopić u 36. minuti iz slobodnog udarca. Taj udarac je završio visoko iznad gola. U 39. minuti pogreška golmana Bešenića koji istrčava na loptu, bio je prespor i prije njega je stigao Zahora koji lagano poentira za 2:1. Slaven je smanjio iz ničega.

Novi šok za domaćine u 44. minuti. Kontra gostiju, Poljak sam vuče loptu kojih 20 metara i s ruba kaznenog prostora upućujue udarac koji je skrenuo Lučić i prevario vratara Bešenića. Slaven je pomalo iznenađujuće izjednačio rezultat.

Prvih 45 minuta je bilo vrlo neobično. Varaždinci su poveli 2:0 u 30. minuti i uspjeli su dozvoliti gostima iz Koprivnice da do kraja prvog dijela izjednače rezultat. Sva četiri pogotka pala su na čudan način, praktički iz ničega.

U 48. minuti sramotna reakcija suca Kurtovića. Vručina ulazi u kazneni prostor domaćih i čim mu se Vukman približio pada na zemlju. Glavni sudac je pokazao na bijelu točku umjesto da Vručini pokaže žuti karton za evidentnu glumu. Kazneni udarac je realizirao Zahora za 3:2.

Varteks je mogao izjednačiti u 54. minuti. Lijepa akcija Šafarića i Golika koji upošljava Novinića. Mladi varteksov napadač promašuje čistu priliku. Izjednačenje je stiglo u 59. minuti. Gordan Vuk je odlično uposlio Papu koji lijepim pogotkom poravnava rezultat. Vuk je ušao u igru pet minuta prije toga i probudio svoju momčad.

Odličan Gordan Vuk je doveo Varteks u vodstvo u 67. minuti. Na rub kaznenog prostora dodao mu je Papa, lijepom varkom se oslobodio igrača i prekrasnim pogotkom ponovno doveo domaće u vodstvo.

Mrtvu priliku imao je Vručina u 75. minuti na dodavanje Zahore, ali je varaždinski vratar odlično obranio. Slaven ponovno prijeti u 81. minuti preko Posavca čiji udarac je snažan, ali zamalo neprecizan.

Utakmicu je mogao riješit Vuk u 86. minuti. Našao se potpuno sam na raubu kazneog prostora i puca iz prve snažno iznad gola. Mogao je i krenuti prema golu ali je ipak ranije tukao i upropastio izglednu priliku.

Varteks je na kraju zasluženo slavio u uzbudljivoj i neizvjesnoj utakmici. Trener Varaždinaca Zlatko Dalić prvi puta je u svojoj trenerskoj karijeri bio bolji od momčadi iz Koprivnice.