Zagreb - Crvena zvezda: Thomas predvodio uvjerljive goste

Bruno Blumenschein • subota, 23.12.2006.

U Trnskom je večeras Crvena zvezda pokazala kako bi u drugom dijelu sezone mogla uvjerljivije zaprijetiti vodećim momčadima NLB lige. Predvođeni Thomasom i agresivnom obranom, slavili su protiv Zagreb sa 97:81...

Izjednačenost, kako u rezultatu, tako i u igri Zagreba i Crvene zvezde je trajala do početka druge četvrtine. Do tada je Zagreb uspijevao preko Ante Tomića i Josipa Sesara parirati Crvenoj zvezdi, koja je u Trnsko došla po pobjedu. Mladi centar mrava je u nekoliko situacija dokazao kako se zaista radi o velikom potencijalu. Najbolja je bila asistencija u 5. minuti za Gordana Zadravca kada je odlično uposlio svog starijeg suigrača za 12:11.

Situacija za domaćine je krenula nizbrdo nakon što se probudio Thomas koji je već nakon prvih 20 minuta na svom kontu imao 17 poena (2/2 za dva poena i 4/5 za tricu). Zvezda je raspoloženom Thomasu u napadu nadodala agresivniji pristup u obrani tijekom druge četvrtine za odlazak na velikih 25:41 u 15. minuti.

U neraspoložene mrave, koji niti zonskom obranom nisu uspijevali zadržati Thomasa i Popovića pod košem, se uklopio i Aleksej Nešović, koji je vrlo brzo skupio tri osobne pogreške, a ušao je i u osobno obračunavanje s Burksom, što je rezultiralo s dvije izgubljene lopte i puno nervoze.

Slika 1 od 2.

Upravo je Burks vratio Zagreb u igru nakon što je (pre)burno reagirao na jednu sudačku odluku za što je dobio tehničku pogrešku i podigao malobrojnu publiku na noge. Zagreb se tada uspio vratiti na desetak poena razlike, a trenera Radulovića je na poluvremenu moglo najviše zabrinjavati 52 primljena poena u 20 minuta igre.

Nada za mrave je došla nakon šest minuta kada Sesar koristi kontra napad za povratak Zagreba kod 56:63, ali je Thomas večeras odlučio sam odvesti Zvezdu do uspjeha. Američki šuter je u iduća dva napada gostiju pogodio dvije trice i Zagreb se ponovno našao u dvoznamenkastom minusu. Ponovilo se i 15 koševa minusa nakon što Burks pogađa slobodna bacanja u 29. minuti.

Posljednja dionica je donijela reprizu druge četvrtine u kojoj je Zvezda podigla razinu igre te lakoćom održavala 15-tak poena prednosti, a pljesak je tek izmamila akcija u kontra napadu Petra Babića i Dwaynea Broylesa u 39. minuti za 79:91. Najbolji kod pobjednika je bio trojac Thomas (23 poena), Popović (22 poena) i Burks (19 poena) čemu Zagreb nije mogao parirati jer su tek Sesar (22 koša) i Broyles (20 poena) bili napadački raspoloženi.