Solidni Giriček, triple-double Anthonyja

Hrvoje Rafaelić • utorak, 06.02.2007.

Utah Jazz je upisala važnu treću pobjedu u nizu, dok su Sacramento Kingsi ujednačenim napadom pobijedili Hornetse. U solidnoj predstavi, Gordan Giriček je na parketu proveo 20 minuta. Unatoč odličnom učinku prvoga strijelca lige Carmela Anthonyja, Denver je izgubio na domaćem parketu od Sunsa...

Nakon razmjene igrača prošli mjesec, po prvi put su se na suprotnim stranama našle momčadi Warriorsa i Pacersa. Warriorsov Stephen Jackson ubacio je 36 poena za 23 pobjedu sezone svoje momčadi. U odličnoj utakmici pridružili su mu se Monta Ellis (21 poen, 10 skokova) i Al Harrington (16 poena, 10 skokova) koji su imali double-double učinak.

Cijela početna petorka Golden Statea imala je dvoznamenkasti učinak u poenima. Kod Indiane dobro su odigrali Jamaal Tinsley (22 poena, 10 asistencija) i Jermaine O`Neal (24 poena, 11 skokova) koji su također imali double-double učinak, ali to im nije bilo dovoljno za pobjedu.

Jazzeri su upisali treću pobjedu zaredom. Na domaćem parketu pobijedili su momčad Chicago Bullsa sa pet poena razlike. Utah je predvodio Mehmet Okur sa 20 poena i pet skokova. Derek Fisher ubacio je 19 poena, a double-double učinak upisao je Deron Williams sa 18 poena i 13 asistencija.

Gordan Giriček na parketu je proveo 20 minuta, a za to vrijeme ubacio je 12 poena (šut za dva 4-8, za tri 2-4, slobodna bacanja 2-2) te je dodao dva skoka. Kod Bullsa zadovoljio je dvojac Kirk Hinrich (26 poena, šest skokova) i Luol Deng (23 poena, šest skokova).

Odličnu večer protiv Denvera imao je centar Amare Stoudemire koji je ubacio 36 poena uz 13 skokova. Raja Bell ubacio je 18 poena dok se Shawn Marion zaustavio na 19 poena i devet skokova. Steve Nash ubacio je samo devet poena uz sedam asistencija za 17 minuta provedenih na parketu.

Za Denver, koji je trenutno na učinku 23-23, nije nastupio Allen Iverson, ali ga je zato Carmelo Anthony dostojno zamjenio ubacivši 31 poen uz deset skokova i deset asistencija za triple-double učinak.

U pobjedi Lakersa nad Atlantom briljirao je Lamar Odom sa 15 poena i 18 skokova. Kobe Bryant je u posljednjoj četvrtini ubacio devet uzastopnih poena te se zaustavio na brojci 27. Kod Atlante odlično je odigrao Joe Johnson (27 poena, pet skokova, pet asistencija).

Washingtonov Caron Butler odigrao je utakmicu karijere u domaćoj pobjedi protiv Seattla. Ubacio je 38 poena i odveo svoju momčad do 28. pobjede sezone. Gilbert Arenas dodao je 16 poena i devet asistencija dok je kod gostiju najbolje odigrao Ray Allen (29 poena, sedam skokova, sedam asistencija).

Sacramento je izjednačenim napadom, Mike Bibby (19 poena), Kevin Martin (14 poena), Ron Artest (21 poen), Brad Miller (12 poena), došao do pobjede nad New Orleansom kod kojeg je solidnu utakmicu odigrao Chris Paul (24 poena).

NBA rezultati, 6. veljače 2007.: Sacramento-New Orleans 105:99, Utah-Chicago 100:95, Denver-Phoenix 108:113, Houston-Minnesota 105:77, Miami-New Orleans 113:93, Indiana-Golden State 98:113, Atlanta-LA Lakers 83:90, Washington-Seattle 118:108, Philadelphia-New Jersey 100:98