Cibona - Budućnost: Cibona teško protiv odlične Budućnosti

Branimir Korać • nedjelja, 17.12.2006.

Kao i u prvom ovosezonskom susretu u Podgorici, Cibona i Budućnost su i u Domu Dražena Petrovića odigrali neizvjestan dvoboj u kojem je na kraju pobjedu odnijela Cibona. "Cibosi" su slavili 89:84...

Nakon ljubljanskog trilera, Cibonu je čekao vrlo neugodan protivnik u NLB ligi. Budućnost je mlada i vrlo dobra ekipa, a to je pokazala i večeras u Domu Dražena Petrovića, i Cibona se dosta mučila da dođe do pobjede. Konačno, na kraju su Zagrepčani slavili 89:84 nakon što su u drugom dijelu zaostajali i deset poena.

Prema početku susreta, nije se dalo nagovijestiti da će to biti tako težak posao za Cibonu. Vrlo dobro u utakmicu su krenuli Bader, Warren i Wisniewski. Najvišu prednost u tom startnom dijelu susreta Cibona je imala kada je došla do 17:6 serijom 8:0, a prvu četvrtinu završava vodstvom 21:14. Sve što su gosti vrijedno spomena napravili u prvoj četvrtini bile su dvije krasne blokade i to Micova u kontri nad Wisniewskim te Rakočevića u NBA stilu nad neraspoloženim Wrightom.

Slika 1 od 2.

Dejan Radonjić između dvije četvrtine probudio je svoje igrače i u drugih deset minuta kreću puno bolje. S dvije trice Pavkovića i Jeretina te polaganjem Dašića i Rakočevića, Budućnost je u dvije minute došla na 25:25. Pomogla im je dosta i Cibona u tome obzirom da je McCullough prilikom polaganja Dašića napravio i nesportsku pogrešku te tako dao Podgoričanima još jedan napad. Poenima Warrena, Andrića i Krasića Cibona radi 9:2 i ponovno ima zanimljivo vodstvo koje ne održava, Budućnost se vraća i na poluvrijeme odlazi s vodstvom 46:44. Najviše problema "cibosima" u prvih 20 minuta stvarali su Jeretin koji je ubacio 15 te Rakočević koji je dodao deset poena.

Slaba igra Cibone iz završnice prvog poluvremena prenijela se i na početak drugog kada Budućnost igra odlično i odlazi do visokih 56:46. No to vodstvo kao da je "uplašilo" goste koji počinju griješiti što Cibona koristi i serijom 15:2 vraća prednost na svoju stranu. Do kraja utakmice više nije prednost ispuštala, odvojila se i održavala pet do deset poena prednosti.

Najbolji kod Cibone bili su Warren i Kus s po 17 poena, a kod Budućnosti Jeretin s 26 te Dašić i Rakočević s po 13 poena.