Olympiakosu novi poraz, Zemljić dobar u porazu Panelliniosa

Branimir Korać • ponedjeljak, 18.12.2006.

U 11. kolu grčkog prvenstva Olympiakos je upisao poraz na gostovanju kod Panioniosa. Od naših igrača u ovom kolu istaknuo se Dubravko Zemljić u porazu Panelliniosa kod Olympije...

Vodeći Panathinaikos gostovao je kod Maroussija i ubilježio očekivanu pobjedu 66:60. Ipak nije to bila lagana utakmica za momčad Željka Obradovića. Maroussi se postavio čvrsto i nije dopuštao Panathinaikosu stvaranje visoke prednosti kojom bi slomili otpor protivnika. Odlučila je ipak kvaliteta Atenjana i odlična obrana kojom su natjerali Maroussi na čak 16 izgubljenih lopti. Kod Panathinaikosa najbolji su bili Miloš Vujanić s 14 poena (5/9) i Sani Bečirovič s 11 poena (3/6). Kod domaćina Renaldas Seibutis 12 poena (4/11) i Alexis Kiritsis 11 poena (3/9) i pet skokova.

Dosta lakši posao imao je Aris koji je u Solunu svladao AEL sa 78:69. Aris je ključnu prednost ostvario početkom drugog poluvremena kada je pobjegao na više od 15 poena prednosti i gosti to, naravno, nisu više mogli dostići. Treba istaknuti čak 47 skokova Arisa od čega 15 napadačkih. Aris su predvodili Mike Wilkinson sa 16 poena (7/13) i devet skokova te Jeremiah Massey 13 poena (6/10) i pet skokova. Kod gostiju Giorgos Pavlidis 18 poena (7/12) i devet skokova te Arthur Lee 11 poena (3/12).

U derbiju kola Panionios je ugostio Olympiakos i svladao ga 84:76. U potpuno izjednačenoj utakmici domaćin je u samoj završnici uspio izboriti veliku pobjedu protiv jakog protivnika unatoč tome što su imali čak 17 izgubljenih lopti. Panionios su predvodili Stratos Perperoglou s 18 poena (6/11) i Kennedy Winston 16 poena (5/8). Damir Miljković za 18 minuta ubacio je četiri poena (2/4) uz četiri asistencije. Kod Olympiakosa Scoonie Penn 18 poena (6/11) i Manolos Papamakarios 15 poena (6/8). Andrija Žižić za 28 minuta ubacio je 11 poena (4/7) uz tri skoka.

Gostujuću pobjedu upisao je PAOK koji je na strani slavio kod AEP-a Olympiasa. Momčad iz Soluna slavila je 68:63 u susretu neizvjesnom svih 40 minuta. Vlado Šćepanović sa 17 poena (6/8) i Giannis Kalabokis s 15 poena (5/6) bili su najbolji kod PAOK-a. Drago Pašalić za osam minuta ostao je bez poena (0/2) uhvativši dva skoka. Kod AEP-a Steven Burtt 23 poena (8/16, 5/12 trica). Ivan Mimica nije ulazio u igru.

Panellinios je poražen na gostovanju kod Olympije 89:81. Zaslužena pobjeda domaćina u susretu u kojem su cijelo vrijeme bili u prednosti. Predvodio ih je Matt Walsh s 27 poena (8/12) dok je Giorgos Tsiaras dodao 16 poena (6/10) uz pet skokova. Vladimir Krstić za 17 minuta ubacio je tri poena (1/3). Kod gostiju Anthony Goldwire 19 poena (5/12) te naš Dubravko Zemljić koji je za 26 minuta ubacio 17 poena (6/9) uz tri skoka. Damir Rančić nije igrao.

Makedonikos je svladao Apollon u derbiju začelja 72:68. Kod Apollona Ivo Josipović za 32 minute ubacio je 11 poena (4/14) uz 12 skokova i četiri asistencije dok Goran Starčević za 20 minuta nije ubilježio niti poen (0/1).

Grčko prvenstvo, 11. kolo:
Olympia Hal. Karali - Panellinios 89:81, Panionios - Olympiacos 84:76, AEK - Aigaleo 69:72, AEP Olympias - PAOK 63:68, Aris - A.E.L. 1964 78:69, Makedonikos - Apollon Atena 72:68, Maroussi - Panathinaikos 60:66.