FMP - Split CO: Deset minuta spavanja

Branimir Korać • subota, 23.12.2006.

Split je poražen na gostovanju kod FMP-a i to nimalo ne čudi. Na žalost, nekad veliki klub nalazi se na "aparatima" i u NLB ligi je "vreća za napucavanje" pa je tako do lagane pobjede došao i FMP...

FMP bez nekolicine važnih igrača ugostio je Split i unatoč tome bio veliki favorit. Split je ponovno igrao bez Hrvoja Perića, stranci su prošlost, i u takvoj situaciji može se samo nadati izbjegavanju težeg poraza.

Nije to loše izgledao prvih 17-18 minuta, čak štoviše, Split je igrao dobro i imao je prednost 39:28. Najveće zasluge za to idu trojki Rudež - Kedžo - Siriščević koja je od prvih 34 poena Splita ubacila čak 33. No brzo su se domaćini vratili i do poluvremena smanjili na svega poen zaostatka serijom 10:0.

Početak drugog poluvremena odredio je pobjednika. FMP je malo "stisnuo gas", Split je izgledao sve izgubljeniji i za pet minuta domaćin je već vodio 58:43. Prednost je sve više i više rasla, odlazila i visoko preko 20 poena te su gosti u zadnjih deset minuta uspjeli tek ublažiti poraz smanjivši na konačnih 93:77.

Stara boljka Splićana, izgubljene lopte, i u ovom susretu došla je do izražaja. Gosti su izgubili čak 21 loptu dok je FMP stao na sedam i u takvoj situaciji visoka rezultatska razlika ne treba čuditi. Najbolji kod Splita bili su Damjan Rudež s 21 poenom i osam skokova te Marko Car s 19 poena. Kod FMP-a najučinkovitiji bio je Zoran Erceg koji je ubacio 21 poen i ujedno bio ključan igrač u preokretu krajem druge ni početkom treće četvrtine.