Olimpija stala u Podgorici

Branimir Korać • subota, 23.12.2006.

U preostala tri susreta 15. kola NLB lige dvije pobjede uzeli su gosti, a tek je Budućnost na svom parketu nadjačala Olimpiju. Posljednjeplasirani Geoplin Slovan upisao je i 14. poraz...

Hemofarm je na gostovanju u Širokom Brijegu slavio 83:69. Momčad iz Vršca odigrala je odličnu utakmicu i pokazala se kao kvalitetniji protivnik što na kraju rezultat i pokazuje. Pobjedu su osigurali odličnom igrom u drugom poluvremenu kada su posve nadigrali domaćina i imali prednost i od plus 20 poena. Najbolji kod Hemofarma bili su Milenko Topić s 25 poena (8/13, trica 5/9) i osam skokova te Nebojša Joksimović s 15 poena (6/11) i pet asistencija. Kod Širokog Darren McLinton 17 poena (6/8) i pet asistencija te Šime Špralja 15 poena (5/12) i pet skokova.

Vrlo zanimljivo bilo je u Podgorici gdje je Budućnost ugostila Union Olimpiju. Ponovno su Podgoričani sjajnom igrom u završnici napravili preokret i odnijeli pobjedu, ovaj put 74:67. Olimpija je vodila uoči posljednje četvrtine, ali nije izdržala i morala je priznati domaćinu da je bio bolji. Žarko Rakočević ubacio je 13 poena (5/7) uz šest skokova (svi u napadu), a Vladimir Micov dodao je 12 poena (4/7) i sedam skokova. Kod Olimpije Teemu Rannikko 14 poena (5/12) i Hasan Rizvić 12 poena (6/7).

Geoplin Slovan ubilježio je novi poraz i ostao prikovan za do ljestvice s tek jednom pobjedom. Na svom parketu poraženi su od Heliosa 82:69 u susretu u kojem su se u egalu držali punih 30 minuta. Jedan od razloga novog poraza je i katastrofalan šut za tricu domaćina (4/28) u kojem je prednjačio Emir Preldžić sa šutom 1/9 za tri poena. Najbolji kod Heliosa bili su Saša Dončič s 21 poenom (7/12) i šest skokova te Smiljan Pavič s 13 poena (4/8) i osam skokova. Kod domaćina Gašper Vidmar 16 poena (7/11) i 11 skokova te Emir Preldžić 14 poena (3/14) i sedam asistencija.