Marin sredio i Korejca

Branimir Korać • nedjelja, 31.12.2006.

Marin Čilić vrlo je blizu plasmana u glavni ždrijeb ATP turnira u Chennaiju. Nakon što je u prvom kolu kvalifikacija bio bolji od Nijemca Behrenda, noćas je svladao i Korejca Woong-Sun Juna također u tri seta...

358. igrač svijeta Woong-Sun Jun pružio je jak otpor Marinu, ali na kraju pobjedu odnosi ipak naš Davis Cup reprezentativac. U susretu koji je trajao sat i 44 minute Marin je odigrao loše drugi set i visoko ga izgubio sa 6:1, ali u prvom i trećem setu pokazao se kvalitetnijim od protivnika i s ukupnih 6:2, 1:6, 6:4 prošao u treće kolo kvalifikacija. Posebno dobro Čilić je igrao u prvom setu kada je prepustio Korejcu tek 13 poena od čega dva na svom servisu.

Za ulazak u glavni turnir morat će svladati boljeg iz dvoboja drugog nositelja kvalifikacija Konstantinosa Economidisa iz Grčke i Slovaka Michala Mertinaka. Obojica su iskusni igrači s dugim stažom igranja na Touru i Marin će morati odigrati vrlo dobro ukoliko ih želi svladati. Dosad ih nije susretao u ždrijebu u karijeri.