NBA: Pistonsi bez rješenja za Nasha

Branimir Korać • ponedjeljak, 01.01.2007.

Posljednji NBA susreti u 2006. godini nisu donijeli neočekivane rezultate. U derbiju večeri Phoenix Sunsi su na krilima sjajnog Stevea Nasha svladali u Detroitu Pistonse, a Dallas je bez Dirka Nowitzkog teško svladao Iversonove Nuggetse...

Oslabljeni Pistonsi bez ozlijeđenog Chaunceya Billupsa poraženi su u svojoj dvorani od Phoenix Sunsa 108:101. Sunsi su sjajno iskoristili izostanak Billupsa, posebice Steve Nash koji je odigrao sjajnu utakmicu i s 35 poena i 12 asistencija predvodio Sunse. Nash je ubacio i ključnu tricu u posljednjoj minuti koja je odvela Phoenix na 104:99. Uz Nasha vrlo dobro odigrao je i Amare Stoudamire s 31 poenom i 13 skokova. Kod Pistonsa Richard Hamilton 31 poen i pet skokova te Ronald Murray 18 poena i sedam asistencija.

Uvjerljivu pobjedu upisao je San Antonio protiv Atlante slavivši 95:81. Serijom poena na otvaranju treće i četvrte četvrtine Spursi su odjurili do pobjede na koju su unaprijed računali. Tim Duncan unatoč trbušnoj virozi bio je odličan, ubacio je 17 poena uz 11 skokova, a prvo ime susreta bio je Tony Parker s 27 poena i pet asistencija. Kod Hawksa nešto bolje su odigrali Joe Johnson s 23 poena i Josh Childress s 19 poena i deset skokova.

Sjajnom obranom Clippersi su slomili New York Knickse za pobjedu 90:80. Knicksi su uoči zadnje četvrtine zaostajali 20 poena i u tom razdoblju uspjeli tek smanjiti visok zaostatak. Sjajnu utakmicu igrao je Elton Brand koji je ubacio 32 poena uz šest skokova i čak osam blokada. Clippersi su imali čak 16 blokada što je rezultat odlične obrane i slabog napada Knicksa. Kod Knicksa istaknuli su se Eddy Curry s 15 poena i pet skokova te Stephon Marbury s 14 poena i osam asistencija.

Mučili su se Rocketsi dugo sa slabim Memphisom, ali na kraju su ipak slavili tijesno 111:109. Najviše zasluga za pobjedu ima Tracy McGrady koji je još jednom povukao momčad u odsustvu Yao Minga. T-Mac je noćas ubacio 38 poena uz devet skokova, a Juwan Howard dodao je 22 poena i sedam skokova. Grizzliese su predvodili Mike Miller s 32 poena i Pau Gasol s 21 poenom i šest skokova.

Dallas je došao do desete uzastopne pobjede svladavši u gostima Denver 89:85. U izostanku Dirka Nowitzkog zbog prehlade, Mavsi su se dosta mučili, ali na kraju su ipak došli do očekivane pobjede. Predvodili su ih Josh Howard s 28 poena, 17 skokova i pet asistencija te Jason Terry s 21 poenom, šest asistencija i pet skokova. Kod Nuggetsa Allen Iverson 28 poena, osam asistencija i sedam ukradenih lopti te Earl Boykins 20 poena. U sastavu Nuggetsa negativan rekord sezone postavio je Yakhouba Diawara šutiravši iz igre 0/11.

LA Lakersi imali su lagan posao protiv Philadelphije slavivši 104:94. Niti u jednom trenutku pobjeda Lakersa nije bila pod znakom pitanja, a za to najveće zasluge idu Kobeu Bryantu koji je ubacio 35 poena (15/22) uz osam skokova i šest asistencija. Smush Parker dodao je 12 poena i pet asistencija. Kod Sixersa Kyle Korver 29 poena i osam skokova te Andre Iguodala 19 poena, osam skokova i šest asistencija.

Boston bez Paula Piercea nije imao šanse protiv Seattle Supersonicsa. Sonicsi su slavili 101:95, a Celticsi pristojan poraz mogu zahvaliti napadački sjajnoj posljednjoj četvrtini u kojoj su ubacili 36 poena. Najbolji kod Seattlea bili su Chris Wilcox s 24 poena i osam skokova te Damien Wilkins s 20 poena, pet skokova i pet asistencija. Kod Celticsa Tony Allen 23 poena i šest skokova te Al Jefferson 21 poen i deset skokova.

NBA, rezultati:
San Antonio - Atlanta 95:81, LA Clippers - New York 90:80, Detroit - Phoenix 101:108, Houston - Memphis 111:109, Denver - Dallas 85:89, LA Lakers - Philadelphia 104:94, Seattle - Boston 101:95.