Fenomenalni Howard, uspješna večer gostiju

Hrvoje Rafaelić • četvrtak, 11.01.2007.

U dvanaest utakmica što su igrane noćas, gosti su pobjedili u njih osam. Posebno su impresivne pobjede Orlanda nad Warriorsima i San Antonija nad Denverom. LA Lakersi poraženi kod Houstona...

Fenomenalnu večer imao je Orlandov centar Dwight Howard koji je ubacio 30 poena uz 25 skokova za double-double učinak. Keith Bogans (16 poena) i Tony Battie (10 poena, devet skokova) vodili su Orlando do 22. pobjede sezone. Za Golden State solidnu utakmicu odigrali su Monta Ellis (14 poena) iBaron Davis (13 poena, osam asistencija).

Dwyane Wadeov show u drugom poluvremenu bio je dovoljan da Miami upiše pobjedu protiv Seattla. Od 29 poena u utakmici, 14 je ubacio u posljednjih osam minuta. Udonis Haslem (13 poena, 10 skokova) i Jason Kapono (19 poena) predvodili su Heatov napad. Kod Seattla najbolji su bili trojac Ray Allen (29 poena), Chris Wilcox (28 poena, 13 skokova) i ponovno odličan Nick Collison (21 poen, devet skokova).

Indiani je dovoljna bila treća četvrtina u kojoj su slavili sa 28:14 da upišu 20. pobjedu sezone. Ovo im je treća pobjeda zaredom zahvaljujući odličnom Jermain O`Nealu (23 poena, 15 skokova) i Jamaal Tinsleyu (17 poena, 13 skokova) koji su imali double-double učinak. Boston je trenutno na omjeru 12-22, a solidnu utakmicu imao je samo Tony Allen koji je za 33 minute provedene na parketu ubacio 19 poena.

Desetu pobjedu zaredom na domaćem terenu u American Airlines Centru upisala je momčad Dallas Mavericksa. U srijedu navečer stradali su Blazersi sa 25 poena razlike. Najbolji kod domaćina bili su Jason Terry (20 poena) i Josh Howard (17 poena, osam skokova). Centar Eric Dampier sakupio je deset skokova. Kod Blazersa solidnu utakmicu odigrali su Lamarcus Aldridge (14 poena, šest skokova) i Zach Randolph (21 poen, pet skokova).

U porazu na domaćem terenu od San Antonio Spursa Allen Iverson ubacio je 33 poena uz šest asistencija. Pomoć, ali nedovoljnu za pobjedu, imao je u Earl Boykinsu (18 poena) i Marcusu Cambyju (9 poena, 16 skokova). Kod gostiju briljirao je Tony Parker sa 26 poena i sedam asistencija. Manu Ginobili ubacio je 16 poena dok se Tim Duncan zaustavio na 19 poena i 13 skokova.

Arenas (20 poena), Jamison (18 poena, 9 skokova) i Caron Butler (26 poena, 10 skokova) predvodili su Wizardse u pobjedi nad Bullsima. LA Lakersi su teško poraženi na gostovanju kod Houstona. Kobe Bryant (20 poena, šest skokova) bio je najbolji kod Lakersa dok su pobjedu Rocketsima donijeli Rafer Alston (20 poena) i Juwan Howard (23 poena, 11 skokova).

NBA rezultati, 11.siječnja 2007.: Washington Wizzards-Chicago Bulls 113:103, Atlanta Hawks-New Orleans Hornets 77:96, Boston Celtics-Indiana Pacers 84:97, New York Knicks-Philadelphia 76ers 106:99, Detroit Pistons-Charlotte Bobcats 96:103, Milwaukee Bucks-Toronto Raptors 77:90, Minnesota Timberwolves-LA Clippers 91:92, Houston Rockets-LA Lakers 102:77, Dallas Mavericks-Portland Trail Blazers 99:74, Denver Nuggets-San Antonio Spurs 82:93, Seattle Supersonics-Miami Heat 103:107, Golden State Warriors-Orlando Magic 76:91.