Crna večer Partizana i Zvezde

Zoran Zdelar • subota, 13.01.2007.

Navijači Budućnosti iz Podgorice imaju razloga za slavlje u ovoj subotnjoj noći. U izuzetno napetoj i neizvjesnoj utakmici Budućnost je pobijedila Crvenu zvezdu sa samo jednim poenom razlike. Ništa sretnije nije prošao ni Partizan, dok je Hemofarm deklasirao Bosnu...

U glavni grad Crne Gore danas je otputovala momčad Crvene zvezde. Beograđane je u dvorani Morača dočekalo 3.000 glasnih navijača koji zasigurno nisu požalili što su izdvojili svoje vrijeme za ovu utakmicu. Potvrdilo se tijekom većeg dijela susreta da nitko u ovaj dvoboj nije ušao kao izraziti favorit. Prve dvije dionice utakmice završavale su tek s pokojim poenom razlike, da bi u trećoj četvrtini Zvezda napravila značajan odmak kad su slavili s devet poena prednosti.

Pretpostavljali su mnogi da će Beograđani nakon takvog vodstva mirno privesti susret kraju, no s time se nisu složili košarkaši Budućnosti, koji su se odužili navijačima zbog loše treće četvrtine odličnom posljednjom četvrtinom i na kraju slavili sa samo jednim poenom razlike! Ponovno je fantastičan bio Milan Gurović s ubačenih čak 39 poena, dok je kod domaćih najefikasniji bio Goran Jeretin sa znatno manje poena, njih 24.

Hemofarm se očekivano vrlo lako na domaćem parketu obračunao s Bosnom i na kraju slavio iznimno uvjerljivo s čak 21 poenom razlike. Iako je Hemofarmu nedostajalo nekoliko bitnijih igrača, to Bosna nije uspjela ipak iskoristiti i napraviti iznenađenje. Malo su iznenadili gledatelje tek u prvoj četvrtini kad su slavili s četiri poena razlike, ali to gotovo da se ustalilo kao pravilo u košarci da pobjedu u susretu odnosi ekipa koji izgubi prvu četvrtinu. Hemofarm je ključan korak na putu do pobjede napravio u trećoj četvrtini kad su slavili s 15 poena razlike zahvaljujući odličnom Predragu Šuputu (ukupno 24 poena) i Vladanu Vukosavljeviću (ukupno 20 poena).

Do pobjede nakon dugo vremena protiv nekog malo jačeg kluba iz NLB lige napokon su stigli članovi Širokog. Slavili su protiv Union Olimpije, koji su vjerojatno još ipak malo umorni od susreta Eurolige koji su igrali. Široki do pobjede nije stigao tijekom regularnog dijela, već su to učinili u produžetku i to samo s jednim poenom razlike.Ivan Opačak upisao je za Široki 20 poena, ali najefikasniji igrač utakmice bio je Teemu Rannikko u dresu Olimpije.

Navijače Crvene zvezde vjerojatno će bar malo utješiti podatak da je večeras izgubio i njihov veliki gradski rival, Partizan. 'Crno-bijeli' mogli su čak i do pobjede da u posljednjih pet minuta nisu popustili i omogućili Heliosu da napravi seriju od 8:0 što je na kraju i presudilo. Drugi poraz Partizana u nepunih 48 sati. U Euroligi snažnija je bila Cibona, očekivano, a neočekivano u NLB-u spretniji je bio Helios. Robert Troha bio je najefikasniji s 19 poena za Slovence. U dresu Heliosa još je četvero igrača imalo dvoznamenkasti učinak. Kod Partizana istaknuo se Vonteego Cummings sa 17 poena.

NLB liga, rezultatati: Budućnost - Crvena zvezda 89:88, Hemofarm - Bosna ASA BHT 103:82, Široki Prima pivo - Union Olimpija 98:97 pp., Helios - Partizan 79:76.