Svjetlost i Cedevita prejaki

Branimir Korać • ponedjeljak, 05.02.2007.

Igrani su susreti 13. kola A1 lige. I u ovom kolu vrlo uvjerljive pobjede upisali su Cedevita i Svjetlost Brod koji iz kola u kolo pokazuju kako su prejaki za ovo društvo. Isto tako Dubrava pokazuje kako je za klasu slabija od ostalih ekipa što dokazuje i njezin učinak koji je i dalje na nula pobjeda...

Košarkaši Kvarnera u 13. kolu A1 lige vrlo uvjerljivo svladali su Alkar 92:57. Sinjani su izdržali do poluvremena kada su gubili svega četiri poena, a onda domaćin podiže intenzitet igre u obrani i na kraju uvjerljivo slavi. Posebno dobro Riječani su igrali u trećoj četvrtini u kojoj su goste ostavili na svega osam poena. Kod Kvarnera najistaknutiji bili su Jere Macura s 18 poena i Jurica Spahija s 14 poena i devet skokova. Kod Alkara Ante Bilobrk 15 poena i šest skokova te Zvonimir Režić 14 poena.

Osijek je preokretom u posljednjoj četvrtini svladao Dubravu 94:79. Posljednjeplasirana momčad prvenstva i jedina ekipa bez pobjede u ovoj sezoni, imala je prednost uoči posljednje četvrtine, ali onda pala i Osijek bilježi pobjedu. Najbolji kod Osijeka bili su Domagoj Kešina s 31 poenom i šest skokova te Srđan Helbich s 24 poena i 11 skokova. Kod gostiju iz Zagreba Martin Previšić 22 poena i Filip Bašljan 14 poena.

Posebne neizvjesnosti nije bilo u dvoboju Svjetlosti i Šibenika. Brođani su odigrali još jednu dobru utakmicu i ubilježili i desetu prvenstvenu pobjedu slavivši 87:71. Ova pobjeda Brođanima je dobro došla za zadržavanje dobrog raspoloženja uoči dvoboja četvrtfinala Kupa u Splitu sa Splitom CO. U pobjedi nad Šibenikom predvodili su ih Domagoj Devčić sa 17 poena i Igor Sumić s 12 poena i devet asistencija. Kod gostiju Luka Žorić 24 poena i šest skokova te Jeronimo Šarin 11 poena i pet asistencija.

Rutinsku pobjedu 101:76 upisala je Cedevita protiv Dubrovnika. Oslabljeni gosti nisu mogli parirati vrlo jakoj Cedeviti koja se s Brođanima bori za prvu poziciju u prvenstvu. Najbolji kod Cedevite bili su Mladen Gligora s 20 poena i pet skokova te Stipe Modrić s 15 poena i osam skokova. Kod gostiju Ivan Novačić 25 poena i deset skokova te Marko Radić 12 poena.