Cibona - Dubrovnik: Gosparima sve čestitke

Bruno Blumenschein • utorak, 06.02.2007.

Četvrtfinale Kupa Krešimira Ćosića između Cibone i Dubrovnika je donijelo loše zamjenske igrače Cibone i ponosne Dubrovčane predvođene Josipom Glavinićem, koji su bili u utakmici 37 minuta...

Najavljivao je Dražen Anzulović kako će protiv Dubrovnika dati priliku igračima s klupe, ali oni kao da su se oglušili na te najave te su predvođeni Marijanom Manceom na poziciji organizatora igre na kraju prve četvrtine imali 30:24 i neraspoložen obrambeni pristup.

Druga četvrtina je donijela dalekometnu paljbu gostiju predvođenu Malićem i Škifićem, kojom odlaze u prednost i svakom uspješnom akcijom izazivaju sve veće veselje na svojoj klupi i vodstvo 53:50 na kraju prvog poluvremena. Koliko je Zula bio zadovoljan pokazuje i uvođenje Andrewa Wisniewskog, kojeg je strateg Cibone mislio odmoriti.

Novo upozorenje je bilo uvođenje Davora Kusa u 25. minuti, koji je također trebao dobiti dan odmora, nakon čega Jurica Žuža postavlja 75:66 pri kraju treće četvrtine i u tim trenucima se činilo kako će Dubrovnik lagano pasti. Činilo se još lakše kod 95:83 u posljednjoj četvrtini nakon vezanih trica Kusa, Bulića i Tomasa.

Slika 1 od 2.

Ipak, raspoloženi gosti preko Marka Radića i njegove trice dolaze do 95:89, a nakon prekršaja u napadu Marina Rozića, Dubrovnik dvije minute i 20 sekundi prije kraja ima priliku preko Malića s otvorene trice u potpunosti zakomplicirati utakmicu, ali šut izlazi iz obruča i Cibona slavi s konačnih 101:91.

Cibonu je predvodio Ivan Tomas sa 21 poenom (4/4 trice), uz 17 koševa Marina Rozića. U redovima Dubrovnika nezaustavljiv je bio Josip Glavinić sa 24 poena, uz 17 Malića. Izvlačenje parova Final Foura u Zadru je na rasporedu u srijedu u 11 sati i 30 minuta.