Prekid u Poreču, četvrtoligaš bolji od Belišća

Branimir Korać • petak, 09.02.2007.

U završnu fazu priprema za nastavak prvenstva ulaze i drugoligaši koji su odigrali nekoliko pripremnih susreta. Razloga za zabrinutost ima stručni stožer Belišća koji je poražen od četvrtoligaša Valpovke dok je najžešći dvoboj igran i nije dovršen u Poreču gdje je domaći Jadran igrao s Croatijom iz Sesveta...

Trebao je to biti prijateljski pripremni dvoboj, a na kraju je bio pravi rat na terenu te je susret završen prekidom već u 39. minuti. Croatia Sesvete i porečki Jadran u Zelenoj laguni 39 minuta su se "tukli" na travnjaku, a nakon oštrog starta gostujućeg igrača u 39. minuti, sijevnule su šake, navijači utrčali na travnjak i susret je prekinut.

Nogometaši Belišća dali su novi povod za zabrinutost treneru Ivici Juriću. Na gostovanju kod četvrtoligaša Valpovke uvjerljivo su poraženi 3:1. Poveli su gosti u 14. minuti preko Kolarića, ali domaćin pogocima braće Skelac radi preokret te zasluženo odnosi pobjedu.

Hrvatski dragovoljac na pripremama u Međugorju remizirao je s Veležom 1:1. U prvom poluvremenu Dragovoljci su bili bolji i poveli pogotkom velikog ovozimskog pojačanja Ivana Lišnića, a nakon brojnih izmjena u drugih 45 minuta mostarski klub poravnava na konačnih 1:1 preko Juga.

Slika 1 od 2.

Značajno pojačani za drugi dio sezone nogometaši Solina i Intera sučelili su se u Makarskoj, a uspješniji je bio Solin s 3:2. Solinjani su terensku nadmoć okrunili pogocima Aliaja i Marlona, a vodstvo smanjuje Žgela pogotkom u 77. minuti. Već u slijedećoj minuti Ivić vraća prednost Solinjanima od dva pogotka da bi u 83. minuti Kukec postavio konačnih 3:2.

Naftaš Hašk gostovao je u Sinju kod Junaka i remizirao 1:1. Dobri Sinjani poveli su u 23. minuti preko Brazilca Wagnera, a čast drugoligaša spašava u 67. minuti Gaćeša izjednačujućim pogotkom.

Moslavina je remizirala s trećeligašem Zagorcem u Krapini istim rezultatom. Već u drugoj minuti Kapetan je doveo Zagorce u vodstvo, a Moslavinu od novog poraza na ovim pripremama spašava Tokić izjednačujućim pogotkom u 55. minuti.