Osječani odlično parirali Udineseu

Branimir Korać • petak, 09.02.2007.

Generalna proba Osijeka uoči nastavka prvenstva potpuno je uspjela. Unatoč porazu u Udinama protiv Udinesea, Osijek je pružio dobru igru i najvećim dijelom susreta bio ravnopravan protivnik talijanskom prvoligašu koji je igrao u najjačem sastavu...

Osijek je šokirao domaćina u 22. minuti kada Dedaj ubacuje u 16 metara za Primorca, a ovaj pogađa mrežu De Sanctisa za 1:0. Osam minuta Osijek je imao vodstvo, a onda Pranjić u svom šesnaestercu ruši Soqueiru, a talijanski reprezentativac Vincenzo Iaquinta poravnava iz jedanaesterca na 1:1. Sve do finiša susreta Osijek je držao neodlučeno, a onda u 89. minuti neopreznost u osječkoj obrani koristi Asamoah i donosi pobjedu Udineseu.

Uspješan je bio Kamen Ingrad koji je nadigrao ruski Himki i svladao ga s 3:1. Veličani su u 12. minuti preko Mišure došli do vodstva, ali do odmora gosti preko Ljapkina iz jedanaesterca poravnavaju. Ipak u drugom poluvremenu Čordašov adut s klupe Saša Šest s dva pogotka donosi pobjedu Kamen Ingradu.

Kombinirana momčad Zagreba visoko je poražena u Kranjčevićevoj od Sarajeva 5:2. Počelo je odlično po domaćina koji nakon 20 minuta igre pogocima Grgića i Oršulića vodi 2:0. Do poluvremena Turković uspijeva smanjiti na 2:1, a u drugih 45 minuta Grujić s dva gola te Hasančić i Škorp potapljaju Zagrebaše.