Neizvjesno četvrtfinale

Dalibor Kraljik • petak, 09.02.2007.

Nakon što su jučer Nancy i Le Mans osigurali polufinale, večeras su odigrane još dvije utakmice četvrtfinala francuskoga košarkaškoga kupa. Roanne je igrao s Dijonom, a Chalon/Saone s Adecco Asvelom…

Roanne, drugoplasirana momčad francuskoga prvenstva (15-5), igrala je s Dijonom koji se trenutno nalazi na desetom mjestu na prvenstvenoj tablici (10-10). Roanne je u ovaj meč ušao kao favorit, što je i opravdao svojom igrom kroz cijelu utakmicu, ne prepustivši Dijonu niti jednu četvrtinu.

Roanne je večeras iz četvrtine u četvrtinu polako gradio rezultat i povećavao svoju prednost. Nakon prvih deset minuta utakmice na semaforu je 26:23 za Roanne, da bi do kraja prvoga poluvremena s 22:16 u drugoj četvrtini otišao na +9 (48:39).

I u nastavku je utakmice Dijon blizu, ali Roanne je opet bolji i s 21:18 na kraju treće četvrtine povećava prednost na 12 poena razlike (69:57). U zadnjoj je četvrtini Dijon opet jako blizu, ali koliko god poena Dijon postigao, Roanne će postići barem jedan više (29:28). Na kraju, Roanne 98, a Dijon 85 postignutih poena.

Zasigurno najzaslužniji za pobjedu momčadi Roannea, Marc Salyers 29 poena (11/20) i 13 skokova, dok je kod Dijona bio najučinkovitiji 18-godišnji Abdoulaye Mbaye s 19 postignutih poena (6/12).

Posljednja je četvrtfinalna utakmica bila možda i najneizvjesnija od svih četvrtfinalnih ogleda. Chalon/Saone i Asvel su odigrali utakmicu u kojoj su obje ekipe imale šansu za plasman u polufinale.

Asvel dobiva prvu četvrtinu rezultatom 17:15, ali mu Chalon/Saone sa 16:15 u drugoj dolazi na minimalni zaostatak (31:32). U nastavku utakmice ponovno bolji Chalon/Saone; 18:17 u trećoj četvrtini i rezultat je izjednačen (49:49).

Posljednja je četvrtina bila neizvjesna do samoga kraja. Obje su momčadi mogle pobijediti, ali je Asvel boljom realizacijom (29:27) došao do konačne pobjede (78:76). U polufinalu ga čeka Roanne, momčad s kojom će igrati dva puta u razmaku od tjedan dana (16. veljače u 21. kolu francuskoga prvenstva).

Jermaine Guice je postigao 19 poena (4/11) za Chalon/Saone, dok je u pobjedničkoj momčadi bio najefikasniji Cheovon Troutman s 15 poena (6/8).

Francuski košarkaški kup, četvrtfinale, rezultati: Strasbourg - Le Mans 76:91, Nancy - Orleans 84:78, Roanne - Dijon 98:85, Chalon/Saone - Adecco Asvel 76:78.

Francuski košarkaški kup, polufinale, 10. 2. 2007. Le Mans - Nancy, Roanne - Adecco Asvel.