Cedevita snažno u nastavak prvenstva

Branimir Korać • nedjelja, 14.01.2007.

Odigrani su susreti desetog kola nakon što je prvenstvena stanka "odmorila" igrače i dala trenerima vremena da dodatno poslože "kockice". Cedevita je nastavila s uvjerljivim igrama i u 2007. godinu ušla uvjerljivom pobjedom kod Dubrave...

Cedevita je preuzela vodeću poziciju pobjedom kod Dubrave 99:78. U susretu u kojem su gosti igrali pod pritiskom favorita, Dubrava se držala prvih 15 minuta nakon čega je uslijedilo odvajanje Cedevite. Već na poluvremenu je bilo 48:27 i utakmica je riješena. Vodeću momčad lige predvodili su Stipe Modrić s 30 poena i sedam skokova te Nino Primorac s 11 poena i šest ukradenih lopti. Najbolji kod Dubrave Filip Bašljan s 22 poena i pet skokova te Tomislav Čuljak s 20 poena i sedam osvojenih lopti.

Zanimljivo je bilo u Sinju gdje je Alkar ugostio Dubrovnik. U očekivano neizvjesnom susretu domaćin je izborio pobjedu 72:67 zahvaljujući odličnoj igri u posljednjoj četvrtini koju su dobili s 26:16. Stipe Blajić sa 14 poena predvodio je Sinjane dok je najbolji kod Dubrovnika ponovno bio Vranješ s 18 poena.

Slika 1 od 2.

Osijek nastavlja s odličnim igrama. U ovom kolu Osječani su ugostili iskusnu momčad Kvarnera i svladali ih 98:88 te ujedno i preskočili Riječane na ljestvici. Na poluvremenu je Kvarner imao sedam poena prednosti, ali drugih 20 minuta protječe posve u znaku Osijeka koji na kraju uvjerljivo slavi. Ivan Duvančić s 25 poena, sedam asistencija i šest skokova te Srđan Helbich s 22 poena i osam skokova predvodili su Osijek, a kod Kvarnera istaknuli su se Petar Maleš s 19 poena i Jurica Spahija sa 17 poena i pet skokova.

Borik je na svom parketu bio bolji od Šibenika 77:71 i tako i dalje čvrsto drži treću poziciju. Zadrani su teško došli do pobjede protiv čvrstih Šibenčana iako se očekivalo da će imati puno lakši posao. Borik su predvodili Roko Čiklić s 21 i Ive Ivanov s 19 poena, a kod Šibenika istaknuli su se Luka Žorić s 31 poenom i 12 skokova te Filip Vukičević s 12 poena.