Uvjerljivo Međimurje, Osijeku dvoboj prvoligaša

Branimir Korać • četvrtak, 18.01.2007.

Nakon što su obavljene prve prozivke i započele pripreme, klubovi su krenuli u seriju provjernih utakmica uoči nastavka prvenstva. Jučer je u akciji bilo pet naših prvoligaških klubova, a "najjača" utakmica igrana je u Međugorju gdje je Osijek svladao Šibenik...

Osijek i Šibenik nalaze se na pripremama u Međugorju i to su iskoristili kako bi odigrali provjernu utakmicu. Slavili su Osječani s minimalnih 1:0 pogotkom Stjepana Jukića u 19. minuti utakmice. Osijek je utakmicu završio s desetoricom obzirom da je u 58. minuti isključen Kardum zbog igranja rukom van šesnaesterca.

Slika 1 od 1.

Cibalia je u Vinkovcima igrala protiv drugoligaša Vukovara '91 i upisala pobjedu 3:1. U dobrom susretu Vinkovčani su poveli u 15. minuti preko Mladena Križanovića, a nakon sat vremena igre na 2:0 je povisio novopridošli Mijo Studenović. 15 minuta kasnije gosti iz Vukovara smanjuju preko Spasića, a pobjednika pogotkom u 89. minuti rješava Alić.

Slaven Belupo seriju pripremnih utakmica otvorio je u Poreču s domaćim trećeligašom Jadranom i upisao pobjedu 3:0. Dugo su se Koprivničani mučili s Jadranom i tek u 47. minuti preko Jambrušića došli u vodstvo. Sve do posljednjih trenutaka susreta gosti su imali minimalnu prednost, a onda Kristić i Prpić podižu na konačnih 3:0.

Najuvjerljivije bilo je Međimurje koje je čak s 8:1 svladalo u Čakovcu drugoligaša Moslavinu. Moslavci su posve razočarali i dali dosta razloga za zabrinutost treneru Šenduloviću. Već nakon 25 minuta igre Međimurje je vodilo s 5:0 s tri gola Štefančića te po jednim Piškora i Perajice. U drugom poluvremenu Jerković postiže još dva, a Đurić jedan pogodak za vrlo visokih 8:0, a tek u 85. minuti gosti postižu počasni pogodak preko Rekavića.