Dinamu pobjeda, Varteksu remi

Branimir Korać • četvrtak, 18.01.2007.

Prve pripremne susrete odigrali su i izabranici Branka Ivankovića i Zlatka Dalića. Dinamo je gostovao u Metkoviću kod Neretve, a Varteks je u Poreču igrao s Mariborom...

Slika 1 od 1.

U prvom pripremnom susretu uoči nastavka prvenstva Dinamo je u Metkoviću svladao Neretvu s 3:1. Susret je protekao u odličnoj atmosferi na prepunom stadionu, a uvertira nije bila niti približno ovako idilična. Naime utakmici je prethodio sukob lokalne Torcide i Bad Blue Boysa koji je okončan materijalnom štetom na brojnim automobilima i s većim brojem uhićenih izgrednika.

Što se tiče utakmice, Dinamo je očekivano dominirao i slavio s 3:1. U prvom poluvremenu pogotke za "modre" postigli su Luka Modrić i Davor Vugrinec dok je u nastavku prvo Brečić smanjio, a zatim Vukojević postavio konačnih 3:1.

Varteks je u Poreču remizirao s Mariborom 2:2. U prvih 45 minuta Varaždinci su igrali s prvom postavom, dominirali i pogocima Šafarića i Mujanovića vodili 2:0. U nastavku susreta Dalić je potpuno izrotirao momčad što je omogućilo Mariboru da dođe do poravnanja. U drugih 45 minuta priliku je dobio i Borut Semler, posljednje pojačanje koje stiže iz kadra muenchenskog Bayerna.