Lončaru dvoboj s Miličićem

Dalibor Kraljik • utorak, 23.01.2007.

Večeras je odigrano treće kolo drugoga kruga Fiba Eurokupa. Izdvajamo pobjedu momčadi Krešimira Lončara protiv momčadi Igora Miličića

Skupina I

Šiauliai je na domaćem terenu dočekao ciparski AEL. Litavci su uz pomoć domaće publike došli do pobjede u prvoj četvrtini (23:15), a prednost su od osam poena razlike zadržali sve do kraja prvoga poluvremena (48:40). U nastavku utakmice gosti preuzimaju inicijativu i na kraju treće četvrtine dolaze do vodstva od četiri poena razlike (64:68). U posljednjoj četvrtini Šiauliai ne uspijeva nadigrati goste, AEL još dodatno povećava svoje vodstvo i pobjeđuje rezultatom 85:79. Šiauliai će pobjedu morati čekati do neke slijedeće prilike, a AEL odlazi kući s već drugom pobjedom u drugom krugu natjecanja. Najefikasniji su igrači utakmice, Tadas Klimavicius kod domaće momčadi te kod gostiju Jeron Roberts, postigli po 18 poena.

Estudiantes se današnjom pobjedom protiv Liegea pridružio društvu nepobjedivih u drugome krugu (Azovmaš i Girona ili Virtus koji imaju međusobni susret sutra). Prva četvrtina je još koliko-toliko bila neizvjesna (18:18), ali već u drugoj Estudiantes odlazi na deset poena razlike (48:38). U pretposljednjoj četvrtini utakmice Liege smanjuje vodstvo Španjolaca na 67:61, ali na kraju Estudiantes iz ovoga dvoboja ipak izlazi kao pobjednik (93:81). William Mc Donald je postigao 17 poena (7/9) i pet skokova za domaću momčad, dok je za goste Karim Souchu opet bio nevjerojatan i odigrao cijelu utakmicu postigavši 29 poena (12/17).

Fiba Eurokup, Skupina I, treće kolo, rezultati: Šiauliai - AEL 79:85, Estudiantes - Liege 93:81.

Fiba Eurokup, Skupina I, poredak:1. Club Estudiantes 3 - 0, 2. AEL Lemesos 2 - 1, 3. Liege Basket 1 - 2, 4. BC Šiauliai 0 - 3.

Skupina J

Riga večeras nije mogla parirati izvrsnom Azovmašu na njegovom terenu. U prvoj su četvrtini Letonci bili rezultatski blizu ukrajinskoj momčadi (13:10), no, do kraja poluvremena Azovmaš odlazi na 11 poena razlike (48:37). U trećoj četvrtini već je nedostižnih +21 (66:45) za domaće, a da Azovmaš večeras nije uopće bio gostoljubiv prema svojim gostima možemo vidjeti i iz konačnog rezultata i velikih 29 poena razlike (87:58). Svojom trećom pobjedom Azovmaš je na prvome mjestu bez i jednoga poraza u tri odigrane utakmice drugoga kruga. Najveći doprinos visokoj pobjedi Azovmaša dao je najefikasniji pojedinac današnje utakmice, Kenan Bajramović s 21 poenom (7/10) i osam skokova, dok je poraz gostiju malo ublažio Anis Vacvagars s 12 poena, od kojih je čak devet postigao s linije slobodnih bacanja. Slaven Rimac je za pobjedničku momčad za 24 minute ubacio 11 poena (2/5), te imao dvije ukradene lopte, po jednu asistenciju i jedan skok.

U utakmici između Dinama MR i Maroussija Dinamo MR je želio uhvatiti korak za Azovmašom, dok je Maroussi tražio svoju prvu pobjedu u skupini. Međutim, Grci ni danas nisu briljirali tako da su od svojih domaćina uspjeli biti bolji samo u prvoj četvrtini i to minimalnim rezultatom 18:17. U drugoj četvrtini Dinamo MR preuzima vodstvo (33:30) i do kraja ga treće četvrtine još i dodatno povećava (47:40). Maroussi do kraja ne uspijeva stići rusku prednost i gubi i treću utakmicu zaredom u skupini (63:54). Najbolji kod Dinama MR Joshua Davis sa 16 poena (6/10) i 11 skokova, a kod Maroussija Danya Abrams s 18 poena (7/13).

Fiba Eurokup, Skupina J, treće kolo, rezultati: Azovmaš - Riga 87:58, Dinamo MR - Maroussi 63:54.

Fiba Eurokup, Skupina J, poredak: 1. Azovmaš Mariupol 3 - 0, 2. Dinamo Moskva Region 2 - 1, 3. ASK Riga 1 - 2, 4. Maroussi Atena 0 - 3.

Skupina K

Slika 1 od 2.

Lokomotiv Rostov je u svojoj dvorani ugostio neporaženu momčad skupine, turski Türk Telekom. S obzirom da obje momčadi igraju dobru košarku bilo je teško prognozirati pobjednika. No, ispostavilo se da je razlika iz prve četvrtine (28:14) ipak bila presudna za konačnu pobjedu domaće ekipe. Druga četvrtina završila je bez pobjednika (23:23), ali je slijedeća opet pripala Lokomotivu (13:11) za 64:48. Do kraja utakmice Türk samo uspijeva ublažiti poraz za konačnih 83:72. Najbolji je "Rus" bio Amerikanac slavnoga imena, Omar Shariff Sneed s 18 poena (8/13) i osam skokova, dok je najefikasniji kod Turaka bio Haluk Yildirim postigavši 15 poena (5/12). Krešimir Lončar je u dresu Lokomotiva za 18 minuta postigao 14 poena (3/9) i šest skokova, a za goste, Igor Miličić za 20 minuta igre četiri poena (2/4) i četiri skoka.

Panionios je gostovao u Belgiji kod Charleroi. Nije uspio pobijediti niti u jednoj četvrtini utakmice, tako da se pobjeda domaćina čini u potpunosti zasluženom. Charleroi u prvoj četvrtini ima +1 (20:19), da bi do poluvremena odmaknuo na četiri poena razlike (39:35). U nastavku utakmice razlika se ne mijenja (57:53), da bi u konačnici belgijska momčad pobijedila sa sedam poena razlike (71:64). Kod domaćina, Gregory Grays 18 poena (7/13), a kod gostiju, Kennedy Winston 14 poena (6/10). Damir Miljković je odigrao 22 minute za grčku momčad, postigavši četiri poena (1/5), četiri skoka i dvije asistencije.

Fiba Eurokup, Skupina K, treće kolo, rezultati: Lokomotiv - Türk 83:72, Charleroi - Panionios 71:64.

Fiba Eurokup, Skupina K, poredak: 1. Lokomotiv Rostov 2 - 1, 2. Türk Telekom 2 - 1, 3. Panionios Atena 1 - 2, 4. Spirou Charleroi 1 - 2.

Skupina L

Kalev nije uspio pobijediti niti u trećem pokušaju, iako su danas igrajući na domaćem terenu protiv francuskoga Dijona bili nadomak pobjedi. Utakmica je započela dobro po estonsku momčad, završivši prvu četvrtinu pozitivnim rezultatom (15:13). U drugoj četvrtini Dijon dostiže prednost Kaleva i dolazi do prednosti (16:11). Nakon odmora domaća momčad pokušava dostići Dijonovu prednost (29:26), ali joj ne uspijeva. Gosti na kraju treće četvrtine imaju +5 (56:51). Kalev uspijeva pobijediti u posljednjoj četvrtini, ali je za mrvicu prekratak, tako da Dijon minimalnom razlikom (75:74) odnosi kući svoju prvu pobjedu u skupini. Travis Reed je postigao najviše poena za domaću momčad (18), dok je za goste Anthony Lux ubacio samo jedan poen manje (17).

Fiba Eurokup, Skupina L, treće kolo, rezultati: Kalev - Dijon 74:75, Girona - Virtus (24. 1.).

Fiba Eurokup, Skupina L, poredak: 1. Virtus 2 - 0, 2. Akasvayu Girona 2 - 0, 3. JDA Dijon Basket 1 - 2, 4. BC Kalev 0 - 3.