Partizan - Zagreb: Ne ide bez Tomića i Sesara

Branimir Korać • subota, 17.02.2007.

Košarkaši Zagreba nisu uspjeli kreirati iznenađenje u prvom susretu 21. kola NLB lige. Na gostovanju u Beogradu kod tamošnjeg euroligaša Partizana "mravi" su upisali ipak očekivani poraz 90:73...

Zagreb je očekivano poražen u Beogradu od Partizana 90:73. "Mravi" su u Beogradu bili lišeni pomoći Ante Tomića, Josipa Sesara i još uvijek neoporavljenog Hrvoja Kovačevića što je ipak bio preveliki hendikep. Posebno su Zagrebaši bili hendikepirani neigranjem Tomića što je Partizan iskoristio preuzevši potpunu kontrolu nad reketom i ostvarivši ukupno čak 20 skokova više.

Slika 1 od 1.

Susret se prvi put počeo "lomiti" krajem prve četvrtine kada Partizan od 16:14 odlazi na 24:15, a visoku prednost održava sve do poluvremena. Početkom drugog dijela Zagreb se počinje vraćati u utakmicu, pomalo smanjuje veliki zaostatak i uoči posljednje četvrtine dolazi na svega šest poena minusa (61:55). No više od toga nije išlo. U posljednjih deset minuta gosti ostaju bez snage, širi izbor kvalitetnih igrača domaćina presuđuje i Partizan lako uzima pobjedu.

Kod Zagreba najistaknutiji bili su s po 15 poena Dwayne Broyles, Petar Babić i Gordan Zadravec dok su Partizan predvodili raspoloženi Uroš Tripković s 28 poena (6/9 trica) i Dušan Kecman koji je dodao 16 poena i osam skokova.