Zadar - Split CO: Brzi brodolom Splita

Bernard Jurišić • petak, 09.02.2007.

Samo desetak minuta ozbiljne igre bilo je dovoljno Zadru da osigura plasman u finale Kupa Krešimira Ćosića protiv Splita CO. Na poluvremenu Zadar je vodio s nevjerojatnih 35 poena razlike, pa se u drugom dijelu samo odrađivao posao...

Zadar je uvjerljivo regazio Split CO u polufinalu Kupa Krešimira Ćosića, pobijedio 104:82 (31:19, 62:27, 86:57), odmorio najvažnije igrače i još jednom razgolitio svu sramotu koju Split CO ove sezone ima u svojoj svlačionici.

Slika 1 od 1.

Gosti iz Splita igrali su samo pet minuta, kada je na semaforu zadarskih Jazina svijetlilo 12:14. Nakon toga - Zadar je bio potpuno dominantan. Carl English bušio je splitsku obranu sa svih pozicija, već u prvoj četvrti dosegnuvši 16 ubačaja. Kad se probudio i Todor Gečevski, domaćini su brzo otišli na 31:19 na kraju prve četvrtine.

U drugoj četvrtini Zadrani su krcali, a Splićani pitali "tko je ugasio svjetlo". Prednost je rasla ne iz minute u minutu, nego iz napada u napad, Zadar je pregazio potpuno neravnopravnog dalmatinskog rivala završivši drugu četvrtinu s 31:8, te strašnih 62:27 otišli na odmor.

U drugom dijelu sve je bilo samo odrađivanje posla, u kojem su se gledateljstvu pomalo šokiranom takvom nemoći splitske momčadi, predstavljali igrači koji nisu prvi izbor trenera na obje strane. Splićani su otvorili treću četvrtinu s 0:7, no nisu uspjeli ozbiljnije nagristi uvjerljivu predost Zadra, koji je i na kraju treće četvrtine imao +29.

Prigodu su dobili svi zadarski igrači, pa će sutrašnje finale sa Zagrebom momčad Zadra dočekati prilično svježa. English je na kraju bio najbolji strijelac s 19 poena, iako je odigrao tek malo više od jedne četvrtine, Lalić je dodao 17.

Na splitskoj strani Ayuso je došao do beznačajnih 20 poena i teško je vjerovati da će takav igrač još dugo trpjeti ovako turobno stanje u klubu i u momčadi.