Zadar - Split CO: Sklanjaj se Bostone, dolaze "žuti"!

Bernard Jurišić • subota, 17.02.2007.

Tjedan dana nakon uvjerljive pobjede u Kupu Krešimira Ćosića, Zadar je pobijedio Split CO i u regionalnoj ligi. Jednako uvjerljivo, s jednako malo potrošenog znoja, Splićanima su seriju poraza povećali na 17...

Poput prošlotjedne utakmice u polufinalu Kupa, Splićani su se sa Zadrom nosili tek nekoliko uvodnih minuta prve četvrtine. Već na kraju prvog perioda igre na semaforu je svijetlilo 30:18 za domaćine.

Iako su igrali bez Johnsona, Zadrani ni ovog puta nisu imali baš nikakvih problema sa Splićanima, koje je ovog puta predstavljao tandem Kedžo - Rudež s po 26 poena. Sredinom druge četvrtine Zadar je već imao +18, no mini-serija u finišu vratila je "žute" na -12, koje su imali i nakon prve četvrtine.

Na tricu Kežde za 50:41 na otvaranju treće četvrtine, Zadar je odgovorio pravom kanonadom prema košu gostiju, koja je okončana prednošću 82:51 na kraju treće četvrtine.

U posljednjem periodu Zadar je stigao i do strašnih +38 (93:55), a samo opuštanje i igra s mlađim snagama domaćina zaslužna je što su "žuti" kućama ispraćeni sa "samo" 21 poenom razlike.

Zadar se u regionalnu ligu vratio pobjedom u utakmici koja im je bila tek nešto jači trening. Splićani su na drugoj strani zabilježili i 17. poraz u nizu. Još ih jedan poraz dijeli od ovogodišnjeg dostignuća Boston Celticsa u NBA ligi. S tom razlikom da malo tko vjeruje da će splitski niz u regionalnoj ligi ove godine uopće biti prekinut.