Partizan čuva vrh

Zoran Zdelar • subota, 03.03.2007.

Partizan je na gostovanju u Crnoj gori stigao do pobjede u produžetku koja im je osigurala zadržavanja ne vrhu lige, dok je Crvena zvezda poražena u Ljubljani na gostovanju kod Union Olimpije...

U dvorani Partizana danas je u Beogradu odigrana vrlo zanimljiva i neizvjesna utakmica sa crnogorskom Budućnosti. Iako su crno-bijeli bili još prilično umorni od igranog susreta Eurolige s Joventutom, ipak su uspjeli zaključiti prvu četvrtinu s pobjedom o četiri poena razlike, no do poluvremena gosti uspijevaju doći do vodstva.

Trener Partizana očito je dobro "oprao" svoje igrače tijekom pauze s obzirom da su u nastavku utakmice doslovno letjeli po parketu, a u to vrijeme bili su fantastični u obrani i efikasni u napadu. Fantastičnom trećom četvrtinom vratili su se u vodstvo, kojeg ipak gube u posljednjem dijelu utakmice, da bi susret otišao u produžetak u kojem je Partizan slavio s 8:6.

Druga beogradska ekipa otputovala je u glavni grad Slovenije na gostovanje kod Union Olimpije, koja je bila spremna iznenaditi Crvenu zvezdu. To im je i uspjelo. Prva četvrtina završila je iznimno efikasno i s izjednačenim rezultatom, a onda Olimija ubacuje u višu brzinu i odlazi na šest poena razlike. Nije se radilo o nedostižnoj prednosti, dokazali su to i košarkaši Zvezde kada su nadoknadili zaostatak u trećoj četvrtini, ali u posljednjem dijelu utakmice ipak nisu imali rješenja za odličnog Teemu Rannikka s ukupno 27 poena i Manučara Markoišvilija s ukupno 25 poena.

FMP Železnik koji ima jednak skor kao i prve dvije ekipe, Partizan i Cibona, do pobjede kod Hemofarma uspio je stići tek nakon produžetaka. Domaćin je daleko motiviranije ušao u dvoboj što se na kraju odrazilo i na rezultatu, ali gosti u Vršcu ipak se nisu predavali, te su se izborili za produžetak u kojem su s četiri poena razlike izborili pobjedu.

U dvoboju s dna ljestvice slavila je ona bolje plasirana ekipa - Široki Prima pivo. Geoplin Slovan očito ne želi bez borbe prepustiti posljednje mjesto Splitu te su u Širokom Brijegu poraženi s ukupno deset poena zaostatka.

NLB liga, 23. kolo: Široki - Geoplin Slovan 95:85, Union Olimpija - Crvena zvezda 88:82 Hemofarm - FMP Železnik 85:85, 92:96 pp, Partizan - Budućnost 73:73, 81:79 pp.