Barcelona treća, izvrsni Losert, Džomba i Metličić

Ivan Ambroš • nedjelja, 04.03.2007.

U 19. kolu Asobal lige odigrana su dva derbija: Barcelona je pobijedila Ademar i preotela mu treće mjesto na ljestvici, dok je Ciudad Real domaćom pobjedom nad Valladolidom nastavio piriti za vrat Portland San Antoniu koji s bodom prednosti još uvijek predvodi ljestvicu španjolskog prvenstva. Od Hrvata zapažene partije pružili su Losert, Džomba i Metličić...

Almeria je odigrala neodlučeno s Alteom 31:31 (17:15). Buchmann Alexandar bio je strijelac susreta s osam golova.

U derbiju protiv Ademara Barcelona se uspjela oporaviti nakon njemačkog poraza u Ligi prvaka i slaviti 35:32 (16:16). Nakon dominacije gostiju u prvom poluvremenu Katalonci su uspjeli na odmor otići s izjednačenim rezultatom, da bi u drugom poluvremenu preuzeli inicijativu i na kraju zasluženo slavili. S devet golova istakao se Claus Jakobsen, dok je zapaženu ulogu odigrao i naš Venio Losert sa 16 obrana.

Antequera je bila bolja od Bidasoe Irun 30:22 (12:9). Igrač odluke bio je domaći vratar Perez Xavi s 18 obrana.

U drugom derbiju Ciudad Real je porazio Valladolid 31:27 (16:16). Domaći je sastav dominirao tijekom cijelog susreta. Valladolid je samo pred kraj prvog poluvremena uspijevao zadržavati rezultatsku neizvjesnost s kojom se i otišlo na odmor. Najraspoloženiji je bio Eric Gull sa sedam golova, dok su ovoj važnoj pobjedi svoje ekipe veliki doprinos dali naši Mirza Džomba sa šest i Petar Metličić s pet golova.

Darien Logrono je porazio Teka Cantabriu 32:25 (17:11). U ovoj izravnoj borbi za 13. mjesto na ljestvici gostima nije pomoglo ni osam golova Žikice Milosavljevića.

Arrate je bio bolji od Algecirasa 34:28 (18:13). Ponovo je raspoložen bio Davor Cutura s devet golova.

Portland San Antonio je rutinski savladao Torrevieju 33:22 (16:12) i ostao na prvom mjestu španjolskog prvenstva. Casper Hvidt je zabilježio 14 obrana. Naši reprezentativci u redovima Portlanda su čuvali snagu za izazove u Ligi prvaka, tako da se Davor Dominiković nije upisao u strijelce, dok je Ivano Balić zabio dva gola. Na drugoj strani Tonči Valčić je pogodio dva puta, a Ivan Vukas jednom.

I za kraj Aragon je bio uvjerljiv protiv Fraikin Granollersa 34:24 (16:13). Igrač susreta bio je ponovo odlični Beno Lapajne koji je skupio impresivne 23 obrane.

Španjolsko prvenstvo, 19. kolo:Almeria – Altea 31:31, Barcelona – Ademar 35:32, Antequera – Bidasoa Irun 30:22, Ciudad Real – Valladolid 31:27, Darien Logrono – Teka Cantabria 32:25, Arrate – Algeciras 34:28, Portland – Torrevieja 33:22, Aragon – Fraikin Granollers 34:24.