Serdarušić zaustavio Zovka

Petar Plevnik • petak, 02.03.2007.

Njemački prvak Kiel prvi je polufinalist Lige prvaka. Sastav Zvonimira Serdarušića u uzvratnom je susretu uspio nadoknaditi zaostatak od tri pogotka iz Veszprema te tako još jednom zaustaviti momčad Zdravka Zovka u pohodu na titulu...

Od prve minute Kiel je krenuo furiozno, nošen podrškom preko 10 000 gledatelja u Ostsee dvorani. Ponajviše zahvaljujući sjajnom Thierry Omeyeru na golu, već nakon manje od 15. minuta igre domaćini su stigli do željenih plus četiri, da bi na odmor Zebre otišle sa čak sedam pogodaka prednosti (22:15).

U nastavku susreta Kiel je bez većih problema zadržavao stečenu prednost, nedopustivši Veszpremu ni u jednom trenutku da se približi na više od pet golova zaostatka, što je na kraju rezultiralo sa neočekivano lakih 39:32. Uz 15 obrana Omeyera, odlični su u redovima domaćina bili i Lündstrom sa 10 te Karabatić sa sedam pogodaka. Kod gostiju najbolji Lazarov i Perez sa po sedam pogodaka.