Cibona - Helios: E da nije Warrena...

Bruno Blumenschein • subota, 17.02.2007.

Upozorenja o teškoj utakmici uoči dolaska osvajača slovenskog Kupa, Heliosa iz Domžala, u Dom Dražena Petrovića, pokazala su se kao opravdana jer je Cibona do pobjede došla u posljednje dvije minute zahvaljujući raspoloženom Chrisu Warrenu...

Zabrinut izraz lica Dražena Anzulovića, koji je stajao tijekom 37 minuta, maknuo se tek u samoj završnici nakon što je Chris Warren (28 poena, 6/9 za dva, 5/8 za tri poena) odveo vukove do 17. pobjede u sezoni (85:75) protiv neugodne momčadi Heliosa iz Domžala. Gosti su vjerno pokazali zašto su došli do prvog trofeja sezone, ali u posljednjim minutama nisu imali kvalitetnu realizaciju u napadu.

Slika 1 od 1.

Mučenje domaće momčadi je trajalo sve do 37. minute kada Andrew Wisniewski zajedno s Chris Warrenom kažnjava rupe u obrani Heliosa te u obrani zaustavljaju dotad odličnog Roberta Trohu (13 poena) i Smiljana Pavića (13 poena i deset skokova). Na kraju je priča završena serijom 13:0 s lijepo upakiranih deset poena razlike, koji izgledaju potpuno nerealno s obzirom na tijek susreta.

Tijek susreta je bio takav da će strateg Cibone zasigurno biti nezadovoljan obranom svoje momčadi u prvih 20 minuta kada su primili 45 poena, a najviše zahvaljujući razigranim gostima. Oni su brojnim blokovima i igrom "dva na dva" kažnjavali loše reakcije prvenstveno centarske linije Anzulovićeve momčadi, koju je u drugom poluvremenu spasio Warren odličnim šuterskim dionicama.

Slika 2 od 3.

Već je prva četvrtina pokazala kako će Helios biti tvrd orah jer Troha i Saša Dončić postavljaju 20:12 u sedmoj minuti, što se u drugom poluvremenu pretvorilo u zabrinjavajućih 58:64. Upravo tada se budi Warren i uz potporu Wisniewskog (18 poena) smanjuje zaostatak svoje momčadi i donosi konačan uspjeh u kojem nije sudjelovao Davor Kus zbog problema s leđima.