Barceloni derbi, Baždarić dobar u važnoj pobjedi

Branimir Korać • ponedjeljak, 26.02.2007.

U 22. kolu španjolskog prvenstva Barcelona je u derbiju nadigrala u gostima Akasvayu Gironu te uzela pobjedu. Tau Ceramica lošom igrom u završnici susreta poražena je kod Granade, a važnu pobjedu u borbi za ostanak ubilježila je ViveMenorca...

Real je dosta teško u Madridu došao do pobjede protiv Lagun Ara. Vodeća momčad španjolskog prvenstva imala je četiri minute prije kraja susreta ugodnih 74:60, ali gosti serijom 15:3 dolaze na svega dva poena zaostatka, imaju i posljednji napad u kojem Angulo gubi lopti. Brzi prekršaj im ne pomaže, Lopez ubacuje oba bacanja i donosi Realu pobjedu. Najbolji kod Reala bili su Felipe Reyes sa 14 poena i Charles Smith s 11 poena i pet skokova. Marko Tomas za 24 minute ubacio je devet poena (3/7) uz šest skokova i tri asistencije. Kod Lagun Ara Andy Panko 24 poena i osam skokova te Frederic Weis 21 poen i deset skokova. Marko Banić za osam minuta ubacio je dva poena (1/1).

Tau Ceramica poražena je na gostovanju kod Granade 83:81. Šest minuta do kraja susreta Tau je imao plus pet, ali onda domaćin radi seriju 8:0, preuzima vodstvo i u neizvjesnoj završnici dolazi do pobjede. Sedam sekundi do kraja susreta Sanmartin ubacuje samo jedno bacanje za 83:81, Tau ima posljednji napad, ali Vidal gubi loptu i Granada uzima pobjedu. Najistaknutiji kod Granade bili su Gianella s 21 poenom i pet asistencija te Curtis Borchardt s 11 poena i čak 18 skokova. Kod gostiju Luis Scola 25 poena i šest skokova te Serkan Erdogan 19 poena.

U derbiju kola Girona je na svom parketu poražena od Barcelone 72:64. Četiri minute prije kraja susreta Girona je vodila 64:61, no tu i stala i Barcelona serijom 11:0 završava utakmicu i odlazi do pobjede. Barcelonu su predvodili Juan Carlos Navarro s 20 poena i pet asistencija te Jaka Lakovič s 18 poena. Roko Ukić za 15 minuta ubacio je pet poena (2/5) uz četiri asistencije. Kod domaćina nekadašnji igrači Barcelone Bootsy Thornton 23 poena i Gregor Fučka 12 poena i sedam skokova. Dalibor Bagarić ostao je bez poena (0/2) s uhvaćena tri skoka.

Slika 1 od 2.

Unicaja se mučila na svom parketu s Gran Canarijom, no ipak je uspjela upisati pobjedu 67:65. Gosti nisu imali priliku doći do pobjede ili produžetku, ali unatoč tome Unicaja je razočarala slabom igrom. Predvodili su ju Jiri Welsch s 12 poena i pet skokova te Berni Rodriguez s 11 poena. Kod gostiju Jackson Vroman 20 poena i osam skokova te Sergio Perez deset poena.

Neočekivan poraz upisao je Joventut na svom parketu protiv Pamese. U završnici susreta domaćin je odigrao vrlo loše što su gosti iskoristili i otišli do pobjede serijom 13:2 u zadnjih šest minuta za konačnih 73:64. Pamesu su predvodili Vule Avdalović s 21 poenom i Ruben Garces s 12 poena i osam skokova. Kod Joventuta Charles Gaines 11 poena i šest skokova te Dmitrij Flis deset poena.

Murcia nije imala problema s Cajom San Fernando. Od samog početka susreta domaćin je krenuo žestoko i bez problema došao do pobjede 89:81. Imala je Murcia tijekom susreta i 20 poena prednosti, no Caja je ipak u završnici malo smanjila zaostatak. Najbolji kod Murcije bili su Terrell Myers s 29 poena (pet trica) i Kevin Thompson sa 17 poena i 17 skokova. Kod gostiju Carles Marco 19 poena i pet asistencija te Nikolos Ckitišvili 15 poena. Branimir Longin za 15 minuta uhvatio je tek dva skoka uz šut 0/5.

Menorca je u gostima uz dobru igru Marina Baždarića svladala Alicante 85:79. Baždarić je za 28 minuta ubacio 18 poena (3/13, 10/10 slobodna bacanja) uz šest skokova dok je Mario Stojić dodao za 34 minute osam poena (1/5) uz devet skokova i šest asistencija. Kod domaćina Bruno Šundov igrao je 23 minute i ubacio pet poena (1/4) uz devet skokova. Bruesa je svladala Valladolid 75:71, a Damir Mulaomerović za 14 minuta ubacio je pet poena (1/2) uz tri asistencije.

Španjolsko prvenstvo, 22. kolo:
Akasvayu Girona - Winterthur Barcelona 64:72, Real Madrid - Lagun Aro 79:75, Granada - Tau Ceramica 83:81, Unicaja - Gran Canaria Grupo Dunas 67:65, Etosa Alicante - ViveMenorca 79:85, Bruesa - Grupo Capitol Valladolid 75:71, Polaris World CB Murcia - Caja San Fernando 89:81, Alta Fuenlabrada - Estudiantes 60:60, 67:69 pp, Joventud - Pamesa 64:73.