Odličan debi Ante Grgurevića

Branimir Korać • ponedjeljak, 05.03.2007.

19. kolo grčkog prvenstva donijelo je nove pobjede vodećim momčadima, a odlične utakmice odigrali su naši Ante Grgurević i Ivo Josipović. Grgurević je debitirao za AEK u pobjedi protiv Olympije te bio najbolji pojedinac susreta dok je Josipovićev Apollon tijesno poražen od AEL-a...

Panathinaikos nastavlja s pobjedama i u grčkom prvenstvu. U 19. kolu svladao je na svom parketu PAOK 68:58 dominiravši cijelim tijekom susreta. Iako nisu doživjeli rezultatsku katastrofu kao mnogi Panathinaikosovi protivnici, igrači PAOK-a nisu niti u jednom trenutku bili blizu izjednačenja. Najbolji kod Panathinaikosa bili su Mike Batiste s 12 poena i sedam skokova te Fragiskos Alvertis s 11 poena. Kod gostiju Lazaros Agadakos 13 poena i pet skokova te Jason Parker 13 poena. Drago Pašalić za 21 minutu ubacio je deset poena (4/8) uz devet skokova.

Još lakši posao imao je Olympiakos u gostima kod slabog Makedonikosa. Olympiakos je uzeo pobjedu 88:60 u frustrirajućoj sezoni po Makedonikos koji ostaje prvi kandidat za ispadanje. Momčad Andrije Žižića nije imala nikakvih problema te je cijelim tijekom susreta imala visoku prednost. Predvodili su ju Nikos Barlos s 20 poena i sedam skokova te Alex Acker s 18 poena. Andrija Žižić za 27 minuta ubacio je devet poena (2/7) uz pet skokova. Kod domaćina Jeremy Montgomery 16 poena i šest skokova te Miloš Pavlović 11 poena i 11 skokova. Ozren Mišić za 30 minuta ubacio je sedam poena (2/8) uz šest asistencija i dva skoka.

Iznenađenje nije dopustio niti Aris koji je u Solunu nadigrao neuvjerljivi AEP 82:65. AEP je na poluvremenu zaostajao sedam poena i bio još u utakmici, ali u nastavku domaćin igra angažiranije te odnosi uvjerljivu pobjedu. Najbolji kod Arisa bili su Alex Scales s 15 poena koliko je ubacio i Terrell Castle. U gostujućim redovima Derrick Dial 15 poena i šest skokova te Angelos Tsamis 14 poena.

Slika 1 od 1.

Panellinios je u gostima iznenadio Panionios i svladao ga 66:60. U neizvjesnoj utakmici gosti su slavili unatoč tome što su izgubili čak 20 lopti, osam više od domaćina, no bolja kontrola skoka donijela im je pobjedu. Predvodili su ih Mamadou N'Diaye s 19 poena i 14 skokova te Anthony Goldwire s 13 poena i šest skokova. Kod Panioniosa Kennedy Winston 14 poena i Andre Hutson 12 poena i 13 skokova. U gostujućem sastavu Dubravko Zemljić ostao je bez učinka za dvije minute dok je kod domaćina Damir Miljković za 12 minuta ubacio šest poena (2/4) uz dva skoka.

AEK je u gostima bio bolji od Olympije 80:72 u odličnom debiju Ante Grgurevića. Gosti su ključnu prednost stvorili početkom drugog poluvremena i nisu ju ispuštali do kraja susreta. Grgurević je za 34 minute ubacio 16 poena (7/8) uz 13 skokova te po dvije asistencije i ukradene lopte dok je Prodros Nikolaidis dodao 17 poena. Joško Garma za 13 minuta ubacio je pet poena (1/2) uz dva skoka. Kod domaćina Giorgos Tsiaras 14 poena i pet skokova te Stephen Arigbabu 12 poena. Vladimir Krstić za 25 minuta ubacio je sedam poena (1/3) uz tri skoka i tri asistencije.

Apollon je na svom parketu poražen od AEL-a 79:78 uz 16 poena (4/10), sedam asistencija i tri skoka Ive Josipovića.

Grčko prvenstvo, 19. kolo:
Aris - AEP Olympias 82:65, Makedonikos - Olympiacos 60:88, Olympia Hal. Karali - AEK 72:80, Maroussi - Aigaleo 63:62, Panathinaikos - PAOK 68:58, Panionios - Panellinios 60:66, Apollon Atena - A.E.L. 1964 78:79.