Leipzig preko Podravke do prve pobjede

Ivana Strahija • nedjelja, 25.02.2007.

Naše su predstavnice u Ligi prvakinja danas pokazale vrlo malo, pa poraz od -10 (32:22) protiv njemačkog Leipziga još zvuči i dobro s obzirom na katastrofalno slabu igru u drugom dijelu. Premda ovaj susret o ničem nije odlučivao znamo da Kokice mogu mnogo bolje.

Igračice Leipziga upravo su preko Podravke došle do prvih bodova u grupnoj fazi Lige prvakinja. Iako Njemicama pobjeda nije pomogla u tome da se dočepaju Kupa Kupova, očito je prestiž pobjede, kao i slaba igra gošći iz Koprivnice, bila dovoljno jaka motivacija da pokažu dobru i koncentriranu igru.

U prvom dijelu Njemice lako dolaze do 6:2, nakon vrlo kratkog vodstva Koprivničanki. Pravovremeni time-out Josipa Šojata sređuje situaciju u ekipi Podravke, pa one pogocima Zebić, Todorovske i Palčić te dobrim obranama Jelčić izjednačuju na 8:8 u 17. minuti susreta. Slijedi isključenje Tatari, igračice Leipziga ponovno dolaze do +2, no do isteka 30. minute Horvat i Pasičnik vode Podravku do 11:11.

U drugom dijelu naše predstavnice kao da su zaboravile igrati rukomet. Istina, u 34. minuti Podravka vodi +1 (sedmerac Pasičnik, pogodak Horvat), no potom sve kreće nizbrdo. Redaju se tehničke pogreške Kokica koje igračice Leipziga koriste za vrlo uspješne kontre, Koprivničankama nedostaje snage u napadu pa oni najčešće završavaju bez pogotka. Dvjema serijama od četiri i tri uzastopna pogotka Njemice dolaze do prvog velikog vodstva od 21:15 u 45. minuti.

U posljednjih 15 minuta susreta agonija Koprivničanki se nastavlja. Čak sedam uzastopnih pogodaka njemačkog sastava (Stange, Kudlacz, Radzeviciute, Muller, Mesquita, Sorlie) donosi 29:17. Do kraja susreta Kokice uspijevaju tek smanjiti na –10, najboljom se pokazala Zebić, dok je u posljednjoj minuti Podravke ne iskorištavaju priliku sa sedam metara.