Cibalia - Vukovar: Županijski derbi gostima

Hrvoje Niče • subota, 11.03.2000.

Županijski derbi između vinkovačke Cibalije i gostiju iz Vukovara nije plijenio veliku pozornost gledatelja, koji su odlučili ostati kod kuće. Cibaliji su bodovi trebali zadrži šesto mjesto na tablici, no to se kasnije ionako pokazalo kao netočno, dok je Vukovar težio bijegu s dna. Da Vukovar danas nije pobijedio, povukli bi se radikalni potezi oko struke.

Prvu priliku na utakmici imali su domaćini u 9. minuti, kada je, nakon centaršuta Križanovića, Pavličić s pet metara pogodio gredu. Nije puno trebalo niti gostima da dođu do prilike. U 14. minuti, nakon slobodnog udarca Bijelića, lopta se odbija do Bojka, bivšeg vinkovačkog igrača, koji puca pored desne vratnice vratara Marića.

Zanimljivo je da je Marić stao na gol nakon što se Ilici Periću dogodila kardinalna pogreška protiv Hajduka. Druga je zanimljivost da je veliki broj igrača Vukovara igrao u Cibaliji, što u seniorskom, što u juniorskim pogonima.

Pred kraj prvog dijela Pavličić odlično uočava Bartolovića, koji se baš ne snalazi najbolje u gostujućem šesnaestercu. Igra je tijekom cijelog prvog dijela bila isprekidana, rekli bismo - netočna, što velikim dijelom ide na leđa sucu Radiću, koji je svaki kontakt između dva igrača okarakterizirao kao prekršaj.

Jerkovićev pokušaj u 50. minuti domaća obrana neutralizira u rješenju zvanom korner. Tekla je 59. minuta kada je Andričević izgubio loptu, do koje dolazi Bijelić. Vrsni nogometaš upošljava Bojka koji postiže pogodak – 0:1.

Nije puno trebalo ni Cibaliji da dođe do izgledne prilike za postizanje zgoditka. Dadić je rušio Bošnjaka, što je sudac Radić i sankcionirao najstrožom kaznom. Loptu je uzeo Bošnjak, no nije i dao zgoditak, za što je najzaslužnije odlični vratar Balić. Do kraja susreta Bojko je se mogao još jednom upisati u listu strijelaca, no s tri metra je pogodio stativu.

Davor Mladina, trener Vukovara 91: "Mislim da su danas pobijedili bolji. Moji igrači su više željeli pobjedu, na čemu im i čestitam, dok je Cibalijinim igračima pobjeda bila nebitna, pa je i taj pristup bio odlučan u tome tko će biti pobjednik. Čestitao bih Cibaliji na fer i korektnoj igri."

Do trenera Lušića nismo mogli doći, dok je sportski direktor Petar Šimić odbio dati bilo kakvu izjavu...