Gospić siguran, ostali "na iglama"

Mario Lešković • četvrtak, 12.04.2007.

Odigrane su utakmice 21. kola Prve HMNL i do kraja prvog dijela natjecanja još se ima igrati posljednje kolo. Zasad je jedino sigurno da je Gospić osigurao prvo mjesto i u doigravanje ulazi kao prvi nositelj. Potpuna suprotnost Gospiću su Sokoli koji su već davno "osigurali" posljednje mjesto na tablici...

U Zagrebu Uspinjači je trebala pobjeda da bi zadržali nadu u lovu na drugu poziciju. Odličnim startom već u prvoj minuti vode 2:0 pogocima Čuljka i Purgara. Mejaši se od početnog šoka više nisu oporavili. Nervozu su pokazivali oštrim startovima i prigovorima sucu pa u takvoj situaciji povratak više nije bio moguć.

Sokoli nikad bliže prvim bodovima. Na gostovanju kod Inera vodili su čak 3:0 i to vodstvo nisu znali zadržati ni do poluvremena budući da Alfirević smanjuje rezultat s dva pogotka. U nastavku Splićani kreću ozbiljnije i s nova četiri pogotka preokreću rezultat i lagano privode utakmicu kraju.

U Kninu Brodosplit uvjerljivim nastupom bez problema uzima bodove i s laganih 5:2 čekaju posljednje kolo u kojem traže pobjedu protiv Torcide u cilju zadržavanja drugog mjesta kojem opasno prijeti Uspinjača koja gostuje kod Orkana. Kao strijelci najuspješniji su bili Osibov i Jarni, oboje po dva pogotka.

U Gospiću odličan nastup domaćina koji je pobjedom osigurao čelnu poziciju uoči play- offa. Igrači šibenske Croatie ni u jednom trenutku nisu imali šanse i na kraju su Gospić napustili s 10 pogodaka u mreži. Igrač utakmice bio je Patrik Drndić koji je svojim majstorijama izluđivao Šibenčane.

Još su u Petrinji u izravnom dvoboju za play- off Petrinjani svladali Dubrovčane i s velikim optimizmom čekaju posljednje kolo, dok se Torcida pobjedom protiv Orkana još uvijek nada izbjegavanju play-outa, ali za to im se treba poklopiti previše rezultata.

Posljednje kolo biti će jako zanimljivo budući da mnoge momčadi još uvijek strijepe nad svojom sudbinom i vidjet ćemo čija će računica biti najtočnija.

Prva HMNL, 21. kolo:
Uspinjača - Mejaši Innecto 5:2, Inero - Sokoli 7:6, Petrinjčica - GOŠK Mea Culpa 5:2, Torcida Chigra - Orkan Profectus 2:1, Kijevo Jako Sport - Brodosplit Inž 2:5, Gospić - Croatia 10:3.